Marhele un Girgensons labo Biķernieku pusmaratona trases rekordu

Matīss Vecvagaris, 30/04/2016 20:45
Roberts Gorenko

Rio olimpiskā maratona normatīvu izpildījusī Ilona Marhele 30.aprīlī laboja Biķernieku pusmaratona līdzšinējo trases rekordu, 21,0975 kilometru distanci noskrienot vienā stundā, 18 minūtēs un 49 sekundēs. Savukārt Jānis Girgensons pārspēja pats savu pērno sasniegumu, finiša līniju šķērsojot pēc vienas stundas, 6 minūtēm un 44 sekundēm.

2016.gada pirmo četru mēnešu salainākā un siltākā diena Biķernieku trasē pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus skrējējus no 10 valstīm. Slavenajā autošosejas trasē pusmaratonisti startēja atsevišķi no tautas skrējienu dalībniekiem un četru apļu distancē jau pirmajos kilometros vadībā izvirzījās Lietuvas pārstāvis Remigijus Kancis un Jānis Girgensons no Tērvetes.

Abi skrējēji turējās kopā līdz pēdējā apļa sākumam, kad pērnā gada uzvarētājs spēja kāpināt tempu un atrauties no sava partnera. Ja līdzšinējo piecu gadu laikā tikai Girgensons bija spējis distanci veikt ātrāk par stundu un astoņām minūtēm, tad pateicoties abu līderu sadarbībai, arī lietuvietis Kancis (Remigijus Kancys), kurš pērnruden Berlīnes maratonā (2:15:39) izpildīja Rio olimpisko spēļu maratona kvalifikāciju, Bigbank Skrien Latvija otrajā posmā noskrēja ātrāk par vienu stundu un astoņām minūtēm (1:07:00).

“Šodien par konkurenci nevarēju sūdzēties - lietuvietis ir spēcīgs skrējējs, trasē viņš bija stimuls turēt tempu. Viss izšķīrās pēdējā aplī, kad izdevās no viņa atrauties, tāpēc varu viņam pateikties par trases rekordu, tāpat kā organizatoriem par lieliski sarīkotajām sacensībām”, finišā pavēstīja Jānis Girgensons, neslēpjot sajūsmu par sarkano paklāju, kas distances noslēgumā sagaidīja katru skrējēju.

Trešo vietu izcīnīja pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Dmitrijs Serjogins (1:08:37), savukārt ceturtajā vietā finišēja ogrēnietis Renārs Roze (1:10:33), kurš pēdējo apli noskrēja pat ātrāk nekā lietuvietis un distances otrajā pusē pakāpās no septītās vietas līdz ceturtai, finiša taisnē pārspējot Andreju Jesko (1:10:36). Ātrāko sešinieku noslēdza kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (1:11:51), kuram Biķernieku pusmaratons bija vienas no pēdējām sacensībām pirms pavasara maratona.

Arī sieviešu konkurencē distances pirmajā pusē izveidojās divu līderu tandēms. Startā pirmā aizskrēja alūksniete Ilona Marhele, taču jau pirmajā kilometrā Anita Kažemāka no Preiļiem panāca olimpiskā maratona normatīvu izpildījušo Marheli un skrēja pussoli pa priekšu. Olimpiskā maratona gatavošanās plāns paredzēja skriešanas tempa kāpināšanu distances otrajā pusē, tāpēc Marhele trešajā aplī pameta Kažemāku un laboja Daces Linas pēcolimpiskajā 2013.gadā sasniegto trases rekordu.

“Sāku prātīgi, jo nebiju atpūtusies pēc smagās treniņnedēļas. Tāpēc šo vērtēju kā smagu un grūtu treniņskrējienu, kura otrā puse tika plānota ātrāka par pirmo, kas arī izdevās. Esmu priecīga par uzvaru un divtik priecīga par jauno trases rekordu,” portālam Sportland Magazine pastāstīja Ilona Marhele.

Anita Kažemāka kļuva par trešo dāmu, kas noskrējusi Biķernieku pusmaratonu ātrāk par 80 minūtēm (1:19:55) un joprojām saglabā izredzes Rīgas maratonā kvalificēties Rio olimpiskajām spēlēm.

Bigbank Skrien Latvija sestās sezonas abos pirmajos posmos labāko trijniekā finišēja Lelde Neimande (1:24:22). Cēsiniece pēdējos gados ir strauji progresējusi kā skrējēja un savu pirmo pusmaratonu noskrēja pirms trim gadiem tieši Biķerniekos. Sešu ātrāko dāmu vidū ierindojās arī Inga Zālīte (1:25:31) no Ikšķiles, Solveiga Ozola-Ozoliņa (1:27:03) no Līvāniem un Latvijas orientēšanās izlases dalībniece Līga Ārniece (1:27:39), kura savu ikgadējo pusmaratonu pēdējos gados skrien Biķernieku trasē.

Nike 10,6 kilometru skrējienā savu pirmo uzvaru kādā no Bigbank Skrien Latvija posmiem izcīnīja gulbenietis Kristaps Vējš-Āboliņš (35:05), aiz sevis atstājot vārda brāli Kristapu Kaimiņu (35:26) no Ogres un Kārli Vīksni (35:50), kurš vēl Rēzeknes pusmaratonā skrēja divreiz garāku distanci.

Arī sieviešu konkurencē triumfēja Gulbenes puses skrējēja, jo Gunai Ģermanei (42:00) izdevās noturēt līderpozīcijas un nepalaist garām ventspilnieci Lauru Čakli (42:15). Savukārt Zane Ermansone (43:44) noslēdza labāko dāmu trijnieku.

Biķernieku trase pošas pasaules čempionātam rallijkrosā un svaigi asfaltētais sacensību centrs bija tikai viena no dāvanām, ko saņēma skrējēji. Sacensību dalībnieki novērtēja skriešanas svētku rīkotāju sarūpēto sarkano paklāju finiša zonā, kur pie piemiņas medaļām tika arī visi 5,3 kilometru Tautas skrējiena dalībnieki. Savas sportiskās ambīcijas Biķernieku trasē  apliecināja virkne vieglatlētu, no kuriem ātrākie bija grobiņnieks Reinis Hartmanis (16:46), Pauls Ārents (17:04) un Alberts Blajs (16:17), savukārt ātrākajam Rēzeknes Tautas distances skrējējam Jānim Razgalim (17:25) nācās samierināties ar ceturto vietu. Par lielo konkurenci liecina arī blīvie sieviešu rezultāti viena apļa distancē, kur visātrākās bija Elēna Miezava (20:59), Zanda Zariņa-Rešetina (21:14) un Gunta Holštroma (21:21).

40 komandu vērtējumā visvairāk punktus Biķernieku pusmaratonā nopelnīja “VSK Noskrien/Adidas”, “Sportland/Nike” un “Veikals 42km/Saucony”. Sezonas noslēgumā uz Tallink kruīza kuģa Rīga-Stokholma tiks pasniegtas Latvijas čempionāta medaļas komandu vērtējumā garo distanču skriešanā.

Nākamais Bigbank Skrien Latvija posms būs īpašs, jo jau pēc septiņām nedēļām, 18. un 19.jūnijā Ventspilī tiks atjaunota maratona distance, kas būs liels notikums visai Latvijas vieglatlētu saime. Maratona skrējiens šajā Kurzemes pilsētā nav rīkots pēdējos 18 gadus un sacensību rīkotāji sola neaizmirstamu ballīti nedēļas nogales garumā.

Neimande un Serjogins triumfē Bigbank Skrien Latvija sestajā sezonā

Sestajā Bigbank Skrien Latvija sezonā uzvaras laurus plūca cēsiniece Lelde Neimande (4950 punkti) un Dmitrijs Serjogins (4967 punkti) no Mārupes. Septiņu posmu seriālā abi garo distanču skrējēji izlaida tikai vienu skrējienu un izcīnīja vairāk uzvaru nekā tuvākie konkurenti. Abus jaunos Bigbank Skrien Latvija čempionus, kā arī pārējos laureātus sacensību rīkotāji apbalvos sestdien, 29.oktobrī plkst.12 uz prāmja Tallink vēl nebijušā ceremonijā.

22/10/2016

Renārs Roze izvirzās vadībā Bigbank Skrien Latvija kopvērtējumā

Lielisks sezonas sākums padevies garo distanču skrējējam Renāram Rozem - otrā vieta Rēzeknes pusmaratonā un ceturtā Biķernieku leģendārajā trasē, ļāvusi izvirzīties seriāla Bigbank Skrien Latvija sezonas kopvērtējuma līderpozīcijā. Sieviešu konkurencē neapšaubāma līdere ir alūksniete Ilona Marhele, kura gatavojoties Rio olimpiskajam maratonam, uzvarēja abos pirmajos Bigbank Skrien Latvija posmos.

12/05/2016

Marhele un Girgensons labo Biķernieku pusmaratona trases rekordu

Rio olimpiskā maratona normatīvu izpildījusī Ilona Marhele 30.aprīlī laboja Biķernieku pusmaratona līdzšinējo trases rekordu, 21,0975 kilometru distanci noskrienot vienā stundā, 18 minūtēs un 49 sekundēs. Savukārt Jānis Girgensons pārspēja pats savu pērno sasniegumu, finiša līniju šķērsojot pēc vienas stundas, 6 minūtēm un 44 sekundēm.

30/04/2016

Galvenie favorīti Biķernieku pusmaratonā

Biķernieku pusmaratonā, 30.aprīlī startē astoņu valstu skrējēji. Starp vairāk nekā trim tūkstošiem skrējēju dalībnieku sarakstos redzami kaimiņvalstu Lietuvas, Igaunijas un Krievijas skrējēji, kā arī tālāku zemju - Vācijas, Francijas un pat Lielbritānijas pārstāvji.

30/04/2016
Nolikums
Starta saraksts
Rezultāti