Prokopčuka pirmā pusmaratonā, Kažemākai Rio normatīvs maratonā

LVS, 17/05/2016 10:20
Jeļena Prokopčuka

Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien, 15. maijā, uzvarēja "Lattelecom" 26. Rīgas maratona pusmaratona skrējienā, finišējot ar rezultātu 1:16:06.

Latvijas titulētākā skrējēja Jeļena Prokopčuka uzvarēja pusmaratonā, finišējot pēc vienas stundas, 16 minūtēm un sešām sekundēm. Par cīņas spraigumu liecināja fakts, ka pirmās trīs skrējējas iekļāvās vienā minūtē – Rasa Drazdauskaite atpalika par 16 sekundēm, bet Ilona Marhele par 31 sekundi.

Par otro nozīmīgo notikumu Latvijas skriešanā parūpējās Anita Kažemāka, kura maratonā ierindojās ceturtajā vietā sieviešu konkurencē. Svarīgāks par izcīnīto vietu šoreiz bija izpildītais Rio spēļu normatīvs – Kažemāka finišēja ar laiku 2:44:09, kamēr normatīvs bija 2:45:00.
Pārējām Latvijas skrējējam reālu iespēju cīnīties par Rio normatīvu nebija. Kitija Valtere izcīnīja otro vietu, pabeidzot distanci divās stundās 59 minūtēs un 40 sekundēs, savukārt trešajā vietē finišēja Vita Devjatņikova – 3:10:05.

Pirmajās trīs vietās ierindojās Austrumāfrikas gargabalnieces. Šitaje Debelu no Etiopijas uzrādīja labāko laiku – 2:38:40. Viņai sekoja kenijiete Divina Jepkogei (2:40:01) un etiopiete Muluneša Asefa – 2:44:07.

Jāpiebilst, ka 2015. gada aprīlī Starptautiskā vieglatlētikas federācija maratonā noteica sekojošus kvalifikācijas standartus – 2:42:00 sievietēm un 2:17:00 vīriešiem. Vēlāk kvalifikācijas standarti tika mainīti – 2:45:00 sievietēm un 2:19:00 vīriešiem.

Maratona distancē vīriešiem ar jaunu trases rekordu triumfēja Kenijas skrējējs Dominiks Kimvetičs (Dominic Kangor Kimwetich), finišējot ar laiku 2:11:45. Otrais ierindojās Eritrejas skrējējs Kaleabs Gilagabrs (2:12:21), bet trešais finiša līniju šķērsoja kenijietis Čārlzs Maina – 2:13:54.
Latvijas skrējēju konkurencē labākais rezultāts Renāram Rozem, kuram līdz Rio normatīva izpildei pietrūka 52 sekundes – 2:19:52. Otrais bija Jānis Višķers (2:27:06), savukārt trešo labāko rezultātu uzrādīja Anatolijs Macuks – 2:30:02.

Pusmaratona distancē vīriešiem ātrākais bija Kenijas skrējējs Ibrahims Vačira, kurš mērķi sasniedza pēc vienas stundas, piecām minūtēm un 26 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Daviti Hazarašvili no Gruzijas (1:05:38), trešais bija Jānis Girgensons – 1:05:41.

Pērn skrējienos visās distancēs piedalījās 25 931 dalībnieks, savukārt 2016. gadā pieteikumus iesniedza 33 590 skrējēji. Tādējādi šogad reģistrēts par 7 659 dalībniekiem vairāk.