Jelgavā notiks jubilejas Latvijas čempionāts

Ieva Bļusina, 15/06/2021 09:00

26. un 27. jūnijā Jelgavā otro gadu pēc kārtas notiks Latvijas čempionāts. Šoreiz čempionātam būs īpašs statuss – sacensības notiks 100. reizi.

Dalību apstiprinājuši vairāki mūsu vadošie atlēti – Madara Palameika, Līna Mūze, Anete Kociņa, Rolands Štrobinders, Patriks Gailums, Gatis Čakšs, Rūta Kate Lasmane, Līga Velvere, Gunta Vaičule, Sindija Bukša, Mareks Ārents un citi.

Olimpisko spēļu atlases periods noslēdzas 29. jūnijā, līdz ar to mūsu sportistiem Jelgavā būs iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvu un nopelnīt tik svarīgos punktus Road to Tokyo rangā. Tāpat jauniešiem un junioriem būs iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvus šovasar gaidāmajiem pasākumiem – Eiropas U18, U20 un U23 čempionātam, kā arī Pasaules U20 čempionātam. 

Sacensību tiešraide būs pieejama www.sportacentrs.com un Sportacentrs TV.

100. čempionātam par godu sacensību uzvarētāji katrā individuālajā disciplīnā tiks apbalvoti ar 100EUR naudas balvu, ja uzrādītais rezultāts pēc Pasaules vieglatlētikas punktu tabulām būs līdzvērtīgs vai augstāks par 1000 punktiem.

Savukārt par Latvijas rekorda labošanu tiks piešķirta 1000EUR naudas balva.

Jubilejas gadā izveidots jauns Latvijas čempionātu medaļu dizains, kur izmantots Latvijas Vieglatlētikas savienības dibināšanas 120. gadadienas  jubilejas logo.  Medaļa veidota šķautņu veidā pa medaļas perimetru. Dizainā ietvertas Latvijas karoga krāsas, mūsu valsts kontūra un nemainīgi – valsts ģerbonis.

Ministru kabineta noteiktie ierobežojumus nosaka, ka no 15. jūnija sacensību norises vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 300 personas (ieskaitot sportistus un darbiniekus, kas ir tieši saistīti ar sacensību norises nodrošināšanu, tai skaitā sporta darbiniekus). Līdz ar to sacensību organizatori ievēro noteiktu dalībnieku skaita principu pa disciplīnām.

Latvijas čempionāta norises laikā notiks Atlētu komisijas vēlēšanas, kas notiek reizi četros gados. Plašāka informācija – šeit.

Fakti un skaitļi par Latvijas čempionāta simto jubileju šeit.

Sacensību sākums 26. jūnijā plkst. 15.00, savukārt 27. jūnijā – 10.00.

Sacensībām iespējams pieteikties šeit līdz 22. jūnijam plkst. 15.00.

Mediju pārstāvji aicināti pieteikties akreditācijas saņemšanai, rakstot savu vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju un kontaktinformāciju uz e-pastu ieva.blusina@athletics.lv līdz 24. jūnijam.