2020. gada Latvijas vieglatlētikas sezona faktos un skaitļos. Otrā daļa.

Ieva Bļusina, 05/11/2020 15:00

Vieglatlētikas statistiķis un vēsturnieks Andris Staģis ir apkopojis vairākus faktus un skaitļus par 2020. gada sezonu, kā arī veicis analīzi par sasniegtajiem rezultātiem. Publicējam otro daļu, lai varam atskatīties uz sasniegto šajā gadā, kamēr gatavojamies jaunai sezonai, jauniem rezultātiem un jauniem mērķiem.

Latvijas vieglatlētu komandu starti Baltijas valstu čempionātos

Baltijas U18 komandu čempionāts telpās Klaipēdā 7. martā
1. vietā Igaunija – 153 punkti
2. vietā Latvija – 151 punkts
3. vietā Lietuva – 135 punkti

Uzvarētāji Latvijas komandā (6):
800 m Jānis Etjantens – 2:01,49 un Invida Mauriņa – 2:14,09
3000 m Kristers Mežinskis – 9:33,76 un Agate Caune – 10:42,99
augstlēkšanā Edvarts Eglītis – 2,03 m
4x200 m stafetes puišu kvartets (A.Judovs, K.Lauva, G.Ķelps, M.Gržibovskis) – 1:34,0

Baltijas U16 komandu čempionāts Ogrē 28. jūlijā
1. vietā Igaunija – 279 punkti
2. vietā Latvija – 223 punkti
3. vietā Lietuva – 182 punkti

Uzvarētāji Latvijas komandā (10):
800 m Ņikita Bondarevs – 2:04,39 un Austra Ošiņa – 2:20,62
augstlēkšanā Andris Skadiņš – 1,89 m
trīssoļlēkšanā Aleksis Gailītis – 13,52 m
200 m  Elizabete Kociņa – 26,13
2000 m Amanda Valtasa – 6:42,52
100 m/b Anna Gabriela Hofmane – 14,67 m
lodes grūšanā Alise Ciemiņa – 13,14 m
diska mešanā Evelīna Lazdiņa – 40,70 m
vesera mešanā Karīna Jansena – 49,28 m

Baltijas U20 komandu čempionāts Pērnavā 1. un 2. augustā
1. vietā Igaunija – 271 punkts
2. vietā Latvija – 270 punkti
3. vietā Lietuva – 201 punkts

Uzvarētāji Latvijas komandā (13):
400 m Artūrs Pastors – 47,33 un Patrīcija Cīrule – 56,03
800 m Oskars Bambals – 1:51,71 un Patrīcija Cīrule – 2:09,47
110 m/b un 100 m/b Jānis Sausais – 14,51 un Marta Marksa – 14,00
400 m/b Dmitrijs Ļašenko – 53,66 un Madara Lungeviča – 1:02,02
2000 m/šķ. Artūrs Lapiņš – 6:08,16
tāllēkšanā Artūrs Ignatjevs – 6,95 m
trīssoļlēkšanā Zane Zemīte – 12,76 m
vesera mešanā Makars Korotkovs – 65,69 m
4x400 m mix stafetē (A.H.Gromova, P.Cīrule, O.Bambals un A.Pastors) – 3:30,16

Baltijas U18 komandu čempionāts Pērnavā 1. un 2. augustā
1. vietā Latvija – 260 punkti
2. vietā Igaunija – 257 punkti
3. vietā Lietuva – 227 punkti

Uzvarētāji Latvijas komandā (16):
200 m un 400 m Matīss Gržibovskis – 22.05 un 48,67
800 m un 400 m/b Etjens Viktors Beļašovs – 1:55,32 un 54,22
110 m/b Ralfs Zazerskis – 14,68
2000 m/šķ. Ralfs Roga – 6:21,14
augstlēkšanā Edvarts Eglītis – 2,00 m un Lāsma Zemīte – 1,77 m
tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā Edvīns Hadakovs – 7,24 m un 14,94 m
800 m Invida Mauriņa – 2:13,85
1500 m Kamilla Vanadziņa – 4:30,27
3000 m Agate Caune – 10:01,20
2000 m/šķ. Alina Sokunova – 7:18,62
šķēpa mešanā Sanija Ozoliņa – 48,45 m
4x400 m mix stafetes kvartets (I.Mauriņa, J.Romaņenko,  E.V.Beļašovs,M.Gržibovskis) – 3:33,70

Baltijas komandu čempionāts „Prezidenta balva” Ogrē 14. un 15. augustā
1. vietā Igaunija – 276 punkti
2. vietā Lietuva – 275 punkti
3. vietā Latvija – 247 punkti

Uzvarētāji Latvijas komandā (12):
400 m Artūrs Pastors – 47,35
400 m/b Maksims Sinčukovs – 50,27
3000 m/šķ. Alberts Blajs – 9:19,82
kārtslēkšanā Mareks Ārents – 5,25 m
šķēpa mešanā Gatis Čakšs – 84,56 m un Līna Mūze – 60,33 m
200 m Sindija Bukša – 23,59
800 m Līga Velvere – 2:02,69
5000 m Karīna Helmane-Soročenkova – 16:16,08
augstlēkšanā Lāsma Zemīte – 1,81 m
trīssoļlēkšanā – Rūta Kate Lasmane – 13,75 m
4x400 m stafetes skrējiena puišu kvartets (A.Karpinskis, M.Sinčukovs, D.Ļašenko, I.Petrušenko) – 3:12.14

Baltijas komandu čempionāts daudzcīņās (U16, U18, U20) Rakverē 4. un 5. septembrī
1. vietā Igaunija – 101156 p.
2. vietā Latvija – 93013 p.

Uzvarētāja Latvijas komandā (1):
septiņcīņā juniorēm Luize Opolā – 4881 punkts