Latvijas čempioni maratonā - Karīna Helmane-Soročenkova un Valērijs Žolnerovičs

LVS, 21/05/2018 12:40
Karīna Helmane-Soročenkova
Romāns Kokšarovs

Par "Lattelecom" Rīgas maratona uzvarētāju pirmoreiz kļuvis etiopiešu skrējējs Cedats Ajana, kurš distanci veica divās stundās, desmit minūtēs un 59,4 sekundēs, kas ir jauns sacensību rekords.

Līderi Ajana un kenijietis Silass To lielāko distances daļu turējās kopā, tomēr tās izskaņā atrāvās Ajana, kurš finišā sāncensi apsteidza par 13,1 sekundi. Trešo vietu ieguva cits kenijietis Džozefs Munivoki, kurš Ajanam zaudēja nedaudz vairāk nekā divas minūtes. Ajana kļuva tikai par otro etiopieti, kurš uzvarējis Rīgas maratonā, un sasniedza sacensību labāko rezultātu. Iepriekšējais rekords piederēja kenijietim Dominikam Kangoram (2:11:45 pirms diviem gadiem).

No Latvijas skrējējiem ātrākais bija Valērijs Žolnerovičs, kurš distances vidū turēja labu tempu un skrēja sev piederošā Latvijas rekorda grafikā, tomēr finišu sasniedza divās stundās, 17 minūtēs un 5,8 sekundēs (rekords ir 2:14:23), kas deva septīto pozīciju. Devīto vietu ieguva Jānis Girgensons (2:19:05.9), bet viņam sekoja Kristaps Bērziņš (2:29:13.2) un Māris Ābele (2:29:57.4).

Dāmu konkurencē par maratona uzvarētāju kļuva kenijiete Džordžīna Rono, kurai vakar apritēja 38 gadi un kura finišu sasniedza divās stundās, 28 minūtēs un 21,3 sekundēs. Otrā vieta etiopietei Tigistai Ajanu (2:32:45.1), bet trešo vietu izcīnīja kenijiete Paulīna Kahenja (2:34:40.7). Par Latvijas čempioni kļuva Karīna Helmane-Soročenkova (2:55:13.4), kura kopvērtējumā ierindojās desmitajā vietā. Jekaterina Sokunova un Vita Devjatņikova ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Informācija: sportacentrs.com