Valmieras pilsētas mērs aicina uz aktīvu atpūtu Vidzemes sirdī

LVS, 13/09/2016 15:27

Tā kā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posmi notiek 7 dažādās pilsētās, tas ir gan izaicinājums izmēģināt spēkus 7 atšķirīgās trasēs, gan arī iespēja sacensību dienu pārvērst īstā brīvdienu piedzīvojumā. Par šādu nedēļas nogales galamērķi pavisam drīz kļūs Valmiera, kur svētdien, 18. septembrī, ikgadēji norisināsies pirmspēdējais, sestais, seriāla posms un vienlaikus arī Latvijas čempionāts maratona distancē.

Parasti organizatori rūpējas ne tikai, lai sacensību trase būtu kvalitatīva skriešanai, bet arī vestu gar skaistākajām un ievērojamākajām vietām pilsētā. Un Valmiera nebūs izņēmums! Skriet garām sanāks Svētā Sīmaņa baznīcai, Valmieras Drāmas teātrim, Dzirnavu ezeriņam, Valmieras tirgum, Vidzemes augstskolai, J. Daliņa stadionam un citiem objektiem. Taču nereti jautājot skrējējiem, pēc atgriešanās finišā, kā patikusi pilsēta, par atbildi jādzird: “Redzēju tikai asfaltu...” Tāpēc ikviens aicināts uz Valmieru doties jau dienu iepriekš vai arī pēc sacensībām ieplānot laiku pilsētas baudīšanai un apskatei.

Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks Valmieras maratona dalībniekiem iesaka noteikti apskatīt vecpilsētu un pēc finiša kārtīgi paēst. Savukārt gan Jānis Baiks, gan pasākuma galvenais organizators Vilnis Priedītis ir vienisprātis, ka jāatrod laiks, lai pabūtu
  Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā (Jāņa Daliņa ielā 2, www.sajutuparks.lv.). Šeit 2,7 kilometru garajā pastaigas laikā var ieraudzīt Gaujas Stāvos krastus, izmantojot visas piecas cilvēka maņas – dzirdi, redzi, ožu, tausti un garšu. Asāku izjūtu cienītāji var izbaudīt Taku kokos un garāko nobraucienu ar trosi pār Gauju Latvijā. Parks atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 18:00.

Vēl nebijušas sajūtas varēs gūt ar laika mašīnas palīdzību, dodoties uz 1961. gadu un piedaloties izbēgšanas spēlē
Timemachine 1961. Stundas laikā, meklējot apslēptas atslēgas, pavedienus, norādes, jums būs  jāatrod svarīgi dokumenti un jāatgriežas mūsdienās. Vienlaicīgi spēlē var piedalīties 1-4 cilvēki. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālruni. Adrese: Krāču iela 2, Valmiera; tālr. 27767876, www.timemachine.lv.

Tāpat varētu būt interesanti pabūt
Sv. Sīmaņa baznīcas tornī, no kura paveras skaists skats uz Valmieras pilsētas panorāmu. Biļešu cena kāpšanai tornī: 1 EUR. Baznīcas tornī varēs uzkāpt 16. un 17.septembrī no plkst.11:00 līdz 15:00. Adrese: Bruņinieku iela 2, Valmiera; tālr. 64200333, www.simanadraudze.lv.

Savukārt tie, kas vēlas pakavēties pagātnes notikumos un saķert senatnīgas sajūtas, novērtēs
braucienu pār Gaujas upi Gaujas tramvajā. Tas būs 45min piedzīvojums, kura laikā tramvaja kapteinis pastāsta teikas, nostāstus un leģendas par Valmieras pilsētu.

P
ublisko braucienu laiki: 16.septembrī - plkst. 16:00, 17:00, 18:00, 19:00; 17. septembrī - plkst. 12:00, 13:00, 17:00, 18:00, 19:00, bet 18. septembrī - plkst. 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 
Adrese: Laivu piestātne, Valmiera; tālr. 27828221, www.gaujastramvajs.lv.

Bet, ja padomā izzinošas aktivitātes apvienojumā ar veldzējošu degustāciju, tad jādodas uz
“Valmiermuižas alus” darītavu.  Ekskursijas laikā varēs uzzināt, kā tiek darīts dzīvs un dabīgs alus, kā arī nodegustēt to. Pēc ekskursijas var nogaršot no alus gatavotus ēdienus Valmiermuižas Alus virtuvē vai doties apskatīt zirgus uz “Valmiermuižas stalli” Dzirnavu ielā 15. Adrese: Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads; tālr. 20264269, www.valmiermuiza.lv

Šīs ir tikai dažas no vietām Valmierā, kas pārsteidz, ļauj uzzināt ko jaunu un piepilda brīvdienu ar pozitīvām emocijām. Plašāku informāciju par pasākumiem un apskates objektiem Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados
  var atrast, apmeklējot mājas lapu: www.visit.valmiera.lv

Savukārt reģistrēties kādai no Valmieras maratona distancēm un uzzināt aktuālāko informāciju iespējams, apmeklējot pasākuma oficiālo mājas lapu - bigbankskrienlatvija.lv

Neimande un Serjogins triumfē Bigbank Skrien Latvija sestajā sezonā

Sestajā Bigbank Skrien Latvija sezonā uzvaras laurus plūca cēsiniece Lelde Neimande (4950 punkti) un Dmitrijs Serjogins (4967 punkti) no Mārupes. Septiņu posmu seriālā abi garo distanču skrējēji izlaida tikai vienu skrējienu un izcīnīja vairāk uzvaru nekā tuvākie konkurenti. Abus jaunos Bigbank Skrien Latvija čempionus, kā arī pārējos laureātus sacensību rīkotāji apbalvos sestdien, 29.oktobrī plkst.12 uz prāmja Tallink vēl nebijušā ceremonijā.

22/10/2016

Macuks un Kuzņecova triumfē Latvijas čempionātā maratonā

Svētdien, 18.septembrī, Valmierā tikai aizvadīts jubilejas maratons un par 2016.gada Latvijas čempionu titulus 42,195 kilometru garajā distancē izcīnīja jēkabpilietis Anatolijs Macuks un Kristīne Kuzņecova.

19/09/2016

Valmierā tiks noskaidroti Latvijas čempioni maratonā junioriem

Svētdien, 18. septembrī, Valmierā notiks 10. jubilejas maratons. Tas vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāts maratonā pieaugušajiem un junioriem.

14/09/2016

Valmieras pilsētas mērs aicina uz aktīvu atpūtu Vidzemes sirdī

Tā kā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posmi notiek 7 dažādās pilsētās, tas ir gan izaicinājums izmēģināt spēkus 7 atšķirīgās trasēs, gan arī iespēja sacensību dienu pārvērst īstā brīvdienu piedzīvojumā. Par šādu nedēļas nogales galamērķi pavisam drīz kļūs Valmiera, kur svētdien, 18. septembrī, ikgadēji norisināsies pirmspēdējais, sestais, seriāla posms un vienlaikus arī Latvijas čempionāts maratona distancē.

13/09/2016
Nolikums
Rezultāti
Nolikums
Rezultāti