Eiropas čempionāta ceturtā diena

LVS, 09/07/2016 22:32
Madara Palameika
Foto: AP/Scanpix

Eiropas čempionātā Amsterdamā Madara Palameika ar 60,39 m tālu metienu ieguva septīto vietu. Elvijam Misānam trīssoļlēkšanā 16.32 m un 9. vieta, bet Līga Velvere 400m/b distanci noslēdz 17. vietā.

Madarai Palameikai pirmais mēģinājums netika ieskaitīts, bet par līderi kļuva baltkrieviete Tatjana Haladoviča, kura šķēpu raidīja 61,82 metrus tālu. Otrajā mēģinājumā latviete uzrādīja rezultātu 60,39 metri, bet Haladoviča sasniedza jaunu valsts rekordu – 66,34 metri, nostiprinoties līderpozīcijā. Trešais mēģinājums Madarai neizdevās un šķēps uzlidoja pārāk augstu, tomēr ar sasniegto rezultātu bija pietiekami, lai nopelnītu tiesības izpildīt vēl trīs mēģinājumus.

Ceturtajā metienu sērijā Palameika palika bez rezultāta, bet savus rezultātus uzlabot neizdevās arī pārējām septiņām sportistēm, kas turpināja sacensības. Tomēr pieminēšanas vērts atkal bija līderes Haladovičas rezultāts – 65,79 metri. Piektajā metienu sērijā metiens netika ieskaitīts lielākajai daļai šķēpmetēju, Madaru ieskaitot, bet kārtējo metienu pāri 60 metriem izpildīja Haladoviča. Pēdējā mēģinājumā latviete savu rezultātu neuzlaboja (57,30), bet uz otro pozīciju ar 65,25 metrus tālu metienu pakāpās vāciete Linda Štāla.

Elvijs Misāns
 finālsacensības sāka ar pagalam neveiksmīgu lēcienu, bet līderpozīcijā ar savu sezonas labāko rezultātu izvirzījās Lielbritānijas trīssoļlēcējs Džuliāns Rīds (16,76). Otrajā mēģinājumā vācietis Makss Hess pārņēma līderpozīciju ar sezonas labāko rezultātu Eiropā (17,20), bet uz otro vietu ar savu sezonas rekordu pakāpās polis Karols Hofmans (16,96). Elvijs otrajā mēģinājumā aizlēca 16,11 metrus, kas ļāva apsteigt tikai divus konkurentus. Trešajā mēģinājumā tālāk par 17 metriem aizlēca Hofmans, tikai par četriem centimetriem atpaliekot no līdera Hesa, bet Misāns sasniedza rezultātu 16,34 metri, par diviem centimetriem atpaliekot no astotās vietas, kas dotu iespēju izpildīt vēl trīs lēcienus. Interesanti, ka nevienam no sportistiem sacensību turpinājumā rezultātu uzlabot neizdevās, tādējādi zelts tika Hesam, sudrabs - Hofmanam, bet bronza - Rīdam.

Tikmēr 400 metru barjerskrējiena finālā šovakar neizdevās iekļūt
 Līgai Velverei, kura startēja otrajā pusfināla skrējienā un distanci veica 57,11 sekundēs, ieņemot pirmspēdējo septīto vietu. Eiropas čempionāta kopvērtējumā Velvere ierindojās 17. vietā. Iepriekš savā priekšskrējienā Velvere izcīnīja otro vietu un automātiski kvalificējās pusfinālam, bet viņas rezultāts (57,38) bija astotais rezultāts starp visām priekšskrējienu dalībniecēm.

sportacentrs.com