LVS, 10/06/2016 22:05
Līna Mūze
Romāns Kokšarovs/f64

22. Valsts Prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā šodien Valmierā Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu jau pirmajā metienā ar personisko rekordu (62,09 metri) izpildīja Līna Mūze.

Sieviešu šķēpmešanā Sintas Ozoliņas veselības likstu dēļ izpalika viņas cīņa ar Madaru Palameiku, kurai šobrīd pieder labākais sezonas rezultāts pasaulē. Ozoliņas vietu ieņēma Līna Mūze, kura jau pirmajā metienā ar jaunu personisko rekordu izpildīja Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu – 62,09 metri. Viņas sasniegto rezultātu savā otrajā mēģinājumā pārspēja Palameika, šķēpu raidot 63,12 metru tālumā un sasniedzot Prezidenta balvas rekordu. Interesanti, ka pēc veiksmīgajiem mēģinājumiem Latvijas šķēpmetējas atteicās no turpmākajiem metieniem. Arī trešo labāko rezultātu sasniedza latviete – ārpus ieskaites startējušā Anete Kociņa šķēpu aizmeta 59,50 metrus tālu.

Vīriešu šķēpmešanā vienīgais pāri 80 metriem meta lietuvietis Edis Matusevičs (80,16), otrais bija Magnuss Kirts (79,01), bet trešo vietu ieguva Rolands Štrobinders (78,53), kurš neizpildīja piekto un sesto mēģinājumu. Viņam sekoja Ainārs Kovals (77,27) un Zigismunds Sirmais (75,85). Tikmēr tāllēkšanas sektorā dubultuzvaru Latvijai nodrošināja Elvijs Misāns (7,53) un Jānis Leitis (7,44).

Lodes grūšanā vīriešiem uzvaru svinēja ārpus ieskaites startējošais Baltkrievijas sportists Aleksejs Ņičipars, bet Baltijas valstu komandu savstarpējās cīņas ieskaitē maksimālo punktu skaitu ar rezultātu 18,50 metri izcīnīja Māris Urtāns. Tikmēr sieviešu vesera mešanas sacensībās trešo vietu ieskaitē aiz divām igaunietēm ieguvaKarīna Orlova, kura labākajā mēģinājumā rīku raidīja 49,39 metrus tālu. Trešā vieta Latvijai tika arī 100 metru sprintā vīriem. Diviem Lietuvas sprinteriem piekāpties nācās Jānim Mezītim, kurš distanci veica 10,83 sekundēs.

Dubultuzvaru Latvija svinēja 400 metru barjerotajā distancē vīriešiem, kur triumfēja Jānis Baltušs (51,04 sekundes) unMaksims Sinčukovs (52,76). Bet sieviešu konkurencē šajā distancē uzvaru svinēja baltkrieviete Jekaterina Veremejenko. Maksimālo punktu skaitu Baltijas valstu ieskaitē 400 metru barjerskrējienā sievietēm ieguva igauniete Marisa Megi, bet ātrākā Latvijas pārstāve Anžela Očeretova bija trešā. 100 metru sprintā sievietēm nepārspētas palika divas baltkrievietes, bet Baltijas valstu ieskaitē ātrākā bija lietuviete Karolīna Deļautaite, kurai sekoja Sindija Bukša (12,13).

800 metru distancē pārliecinošu uzvaru svinēja baltkrieviete Marina Arzamasova, bet Latvijas sportistes Daira Deičmane unRenāte Dambe ierindojās pēdējās vietās. 1500 metros vīriem dubultuzvaru izcīnīja Igaunijas skrējēji, bet trešais bija Uģis Jocis, kurš finišēja pēc trim minūtēm un 48,27 sekundēm. Tikmēr trīssoļlēkšanā dāmām triumfēja baltkrieviete Natālija Vjatkina (13,69), bet Madara Apine ar 13,00 metrus tālu lēcienu ieguva trešo vietu.

Kārtslēkšanā sievietēm uzvarēja igauniete Margita Kalka (3,80 metri), bet otro vietu ieņēma latviete Ildze Bortaščenoka(3,70). 3000 metru šķēršļu skrējienā Kitija Valtere (11:20,92) un Līga Šulgina (11:28,92) zaudēja abām Lietuvas sportistēm. Bet 5000 metros vīriešiem pārliecinoši uzvarēja Reinis Hartmanis (14:24,65), turklāt arī nākamās trīs vietas ieņēma Latvijas skrējēji.

Uzvaru 400 metros sievietēm Latvijai izcīnīja Gunta Latiševa-Čudare, kura distanci veica 53,71 sekundē, bet šajā pat distancē vīriem triumfēja baltkrievs Aleksandrs Ļiņņiks, savukārt trešais bija Austris Karpinskis (48,09). Augstlēkšanā vīriešiem uzvaru izcīnīja Baltkrievijas sportists Pāvels Seļiverstavs (2,15), bet labākais no latviešiem bija Jānis Vanags (2,08).

Visbeidzot 4x100 metru stafetē ātrākās bija Latvijas sprinteres (46,30) – Sindija Bukša, Anna Paula Auziņa, Līga Vecbērza un Paula Sprudzāne, bet vīrus konkurencē sprinta stafetē Latvijas komanda – Jānis Leitis, Jānis Mezītis, Roberts Vidžus un Valērijs Valinščikovs - palika pēdējā, ceturtajā vietā.

Arī sestdien sacensības tiešraidē varēs vērot Sportacentrs.com TV un mobilajā televīzijā LMT „Straume”.