Sportisti cīnīsies par Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausu

Ieva Bļusina, 12/05/2021 10:00
Juris Bērziņš-Soms

16. maijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, notiks starptautiskas sacensības “Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņa šķēpa mešanā”. Tās būs šīs sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības Latvijā un notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Saskaņā ar epidemioloģiskās drošības prasībām sacensībās drīkst piedalīties tikai valstu izlašu dalībnieki. Sacensībās startēs jaunieši (2004.–2005. dzimšanas gads), juniori (2002.–2003. dzimšanas gads) un elites grupas sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pavisam sacensībām pieteikušies 55 šķēpmetēji. Latviju elites grupā pārstāvēs tādi sportisti kā Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Jānis Svens Grīva, Krišjānis Suntažs, Patriks Gailums, Madara Palameika, Līna Mūze, Anete Kociņa. Junioru grupā startēs Jelgavas novada sportistes Elva Vestarta un Annika Elizabete Upīte.

Elites grupā sešām labākajām sievietēm un sešiem labākajiem vīriešiem paredzētas naudas balvas. Atsevišķa naudas balva paredzēta arī par jauna sacensību rekorda uzstādīšanu. Vīriešiem šobrīd rekords ir 90,71 metrs, sievietēm – 66,15 metri.

Sacensības sāksies plkst. 11.30. Sacensības tiešraidē varēs vērot sportacentrs.com.

Sacensības ir iekļautas starptautisko sacensību kalendārā, un tajās sportistiem ir iespēja izpildīt olimpisko spēļu normatīvu.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Knusle 
Sporta servisa centrs
Jelgavas pilsētas pašvaldība
Tel: +371 63027504