Andris Staģis veicis padziļinātu analīzi par Latvijas labāko septiņcīņnieču rezultātiem: labākie rezultāti katrā disciplīnā, disciplīnu grupās un labākās punktu summas pa dienām.
Latvijas 25 visu laiku labākās septiņcīņnieces
Vieta | Rezultāts | Sportiste | Dzimšanas dati | Pārstāvniecība | Sacensību laiks | Sacensību vieta |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 6815 | Laura IKAUNIECE | 31.05.1992 | Jūrmala | 27./28.05.17 | Gecisā |
13,10 – 1,77 – 13,53 – 23,49 – 6,64 – 56,17 – 2:11,76 | ||||||
2. | 6507w | Aiga GRABUSTE | 24.03.1988 | Rēzekne | 16./17.07.11 | Ratingenā |
13,46 – 1,77 – 14,30 – 24,35w – 6,62w – 46,40 – 2:13,60 | ||||||
3. | 6279 | Līga KĻAVIŅA | 27.01.1980 | Tukums/LU | 14./15.07.01 | Amsterdamā |
14,31 – 1,93 – 14,82 – 24,45 – 6,50 – 39,84 – 2:26.22 | ||||||
4. | 5996 | Jesenija VOLŽANKINA | 28.11.1983 | Ludza | 01/02.07.06 | Monzonā |
13,91-1.75-12.07-24,31-6.25-42.73-2:19,91 | ||||||
5. | 5750 | Inese ČULKSTENA | 02.10.1959 | ASK | 18/19.06.83 | Maskavā |
14,30 – 1,65 – 13,53 – 25,47 – 6,07 – 39,72 – 2:15,95 | ||||||
6. | 5660 | Kristīne BLAŽEVIČA | 11.12.2001 | Jūrmala | 4./5.08.20 | Ogrē |
14,13 – 1,71 – 10,93 – 25,34 – 6,09 – 39,22 – 2:17,53 | ||||||
7. | 5648 | Kristīne SIKSALIETE | 31.10.1998 | Valmiera | 05.09.2020 | Rakverē |
15,05-1,71-12,89-25,41-6,14w-45,54-2:28,71 | ||||||
8. | 5575 | Valentīna GOTOVSKA | 03.09.1965 | Krāslava | 24./25.05.96 | Rīgā |
15,00 – 1,84 – 10,33 – 25,04 – 6,34 – 33,16 – 2:23,45 | ||||||
9. | 5474 | Kristīne SUHAREVSKA | 05.09.1976 | Valmiera/LU | 28./29.06.97 | Tallinā |
14,57 – 1,69 – 12,66 – 26,69 – 5,85 – 44,32 – 2:26,57 | ||||||
10. | 5352 | Saija BIKANOVA | 26.10.1992 | Konektikutas un. | 16./17.05.14 | Prinstonā |
14,67-1,71-12,65-25,68w-5,67-37,47-2:29,39 | ||||||
11. | 5308 | Gunta MŪRNIECE | 23.06.1969 | Madona Vā | 30.06./1.07.86 | Smoļenskā |
15,2 – 1,68 – 12,46 – 26,2 – 5,92 – 37,02 – 2:21,4 | ||||||
12. | 5280 | Inita PŪCE-PERŠVICA | 18.10.1965 | Saldus Vā | 11./12.08.84 | Rīgā |
14,4 – 1,65 – 11,30 – 25,6 – 6,05 – 32,58 – 2:23,4 | ||||||
13. | 5272 | Amanda SAVICKA | 29.12.2000 | Bauska | 8./9.06.19 | Jēkabpilī |
14,89-1,65-11,86-25,87-5,45w-42,21-2:24,47 | ||||||
14. | 5261 | Silvija BRŪNA-LELE | 23.02.1952 | ASK | 6./7.06.81 | Kauņā |
13,9 – 1,72 – 11,28 – 25,7 – 5,95 – 26,84 – 2:25,1 | ||||||
15. | 5238 | Iveta GRUNTE | 22.11.1981 | Valmiera /ASV stud. | 22./23.04.04 | Jūdžinā |
14,39 – 1.77 – 11.58 – 25,69 – 5.21 – 34.56 – 2:26,62 | ||||||
16. | 5211 | Svetlana JAKOVĻEVA | 22.06.1964 | Rēzekne Da | 19./20.07.81 | Viļņā |
15,10 – 1,71 – 11,78 – 25,6 – 5,63 – 29,00 – 2:18,27 | ||||||
17. | 5174 | Baiba CELMA | 17.10.1989 | Sakramento un. | 12./13.04.12 | Sakramento |
14,83-1,62-11,66-26,67-5,61-42,84-2:28,00 | ||||||
18. | 5134 | Inga ZEIDAKA | 26.06.1970 | Da | 17./18.06.89 | Rīgā |
15,1 – 1,70 – 11,48 – 26,4 – 6,15 – 36,96 – 2:37,0 | ||||||
19. | 5111 | Inga JURGELE | 02.08.1986 | Ogre | 24./25.07.04 | Rīgā |
15,9 – 1.66 – 9.12 – 25,2- 5.73 – 37.70 – 2:14,6 | ||||||
20. | 5107 | Laura LUDEVIKA | 13.08.1986 | Jelgavas r. | 7./8.07.07. | Tallinā |
15,19 – 1,75 – 12,00 – 26,66 – 5,60 – 36,36 – 2:33,83 | ||||||
21. | 5082 | Ilona DRAMAČONOKA | 04.09.1992 | Bauska | 9./10.06.18 | Ogrē |
14,50 – 1,71 – 9,17 – 26,69 – 5,69 – 39,63 – 2:31,30 | ||||||
22. | 5056 | Jolanta KAUPE | 18.03.1995 | Valmiera | 11./12.06.15 | Valmierā |
14,42-1,78-11,81-25,58-5,22-31,52-2:39,78 | ||||||
23. | 5051 | Ingūna ZAKENFELDE | 16.07.1965 | Ogre Vā | 11./12.08.84 | Rīgā |
14,8 – 1,71 – 11,71 – 26,5 – 5,65 – 36,60 – 2:32,5 | ||||||
24. | 5046 | Anta HOLSTE | 07.12.1975 | Madona | 19./20.06.95 | Valmierā |
14,6 – 1,70 – 11,39 – 26,0 – 5,62 – 30,50 – 2:28,0 | ||||||
25. | 5041 | Katrīna GRIGOROVIČA | 01.01.2000 | Jūrmala | 18./19.05.18 | Klaipēdā |
15,22w-1,60-10,93-26,18-5,66w-38,19-2:26,28 |
Rezultāti, kuri sasniegti apstākļos, kad kādā no disciplīnām (100 m/b, 200 m vai tāllēkšanā) ceļavēja ātrums pārsniedzis 4,0 m/sek.
Rezultāts | Sportiste | Dzimšanas dati | Pārstāvniecība | Sacensību laiks | Sacensību vieta |
---|---|---|---|---|---|
5786W | Valentīna GOTOVSKA | 03.09.1965 | Krāslava | 15./16.06.96 | Rīgā |
14,54w-1,84-11,75-24,75W-6,41-31,66-2:20,79 | |||||
5279W | Baiba CELMA | 17.10.1989. | Sakramento un. | 8./9.05.12. | Bozemanā |
14,73w(4,3)-1,68-12,03-26,25w(3,7)-5,77-41,96-2:33,60 | |||||
5173W | Lana JĒKABSONE | 16.10.1974 | Lūisa univ.(ASV) | 14./15.04.00 | Emporijā |
14,45W-1,56-8,81-24,25w-5,77W-25,86-2:08,90 |
Piezīme: w – vēja ātrums no 2 līdz 4 m/sek.; W – vēja ātrums virs 4,0 m/sek.
Desmit labākie rezultāti katrā no disciplīnām sasniegti septiņcīņā (arī pieccīņā līdz 1981.g.)
(1114 p. – vērtējums daudzcīņu punktos, ja pārsniedz 1000 p. robežu)
100m/b | |||
---|---|---|---|
13,07/1114 | Laura Ikauniece | 28.05.16 Gecisā | 6622 p. |
13,46/1056 | Aiga Grabuste | 16.07.11 Ratingenā | 6507w p. |
13,58/1039 | Esēnija Volžankina | 7.08.06 Gēteborgā | 5932 p. |
13,4/1030 | Silvija Lele | 6.06.81 Kauņā | 5261 p. |
13,88 | Marina Smirnova | 2.07.94 Tallinā | 4547 p. |
13,92 | Līga Kļaviņa | 23.08.03 Parīzē | 5932 p. |
14,13 | Kristīne Blaževiča | 5.08.20 Ogrē | 5660 p. |
14,18 | Iveta Grunte | 27.04.05 Demoinā | 5060 p. |
14,3 | Inese Čulkstena | 18.06.83 Maskavā | 5856 p. |
14,42 | Jolanta Kaupe | 11.06.15 Valmierā | 5056 p. |
Augstlēkšana | |||
---|---|---|---|
1,93/1145 | Līga Kļaviņa | 14.07.01 Amsterdamā | 6279 p. |
1,90/1106 | Valentīna Gotovska | 28.06.97 Tallinā | 5549 p. |
1,84/1029 | Laura Ikauniece | 22.06.19 Talansā | 6518 p. |
1,80 | Solvita Dzilnava | 5.09.20 Rakverē | 4867 p. |
1,78 | Iveta Grunte | 30.05.03 Rīgā | 4834 p. |
1,78 | Jolanta Kaupe | 11.06.15 Valmierā | 5056 p. |
1,77 | Sabīne Šmita | 15.06.07 Valmierā | 4419 p. |
1,77 | Aiga Grabuste | 25.08.07 Osakā | 6019 p. |
1,76 | Natālija Čakova | 16.06.01 Rīgā | 4343 p. |
1,76 | Esēnija Volžankina | 26.05.07 Gecisā | 5604 p. |
Lodes grūšana | |||
---|---|---|---|
14,99* | Anna Logina | 4.06.59 Rīgā | 4008 p. |
14,82 | Līga Kļaviņa | 14.07.01 Amsterdamā | 6279 p. |
14,56 | Aiga Grabuste | 18.07.09 Kauņā | 6396 p. |
14,05 | Inese Čulkstena | 26.05.83 Rīgā | 5747 p. |
13,70* | Irēna Vitāne | 13.09.71 Viļņā | |
13,66 | Kristīne Siksaliete | 8.06.19 Jēkabpilī | 5403 p. |
13,55* | Dainuvīte Dūmiņa | 70 | 4534 p. |
13,53 | Laura Ikauniece | 27.05.17 Gecisā | 6815 p. |
13,47 | Kristīne Suharevska | 21.06.98 Rīgā | 5125 p. |
13,38* | Maija Maļevska | 24.06.71 Rīgā | 4400 p. |
200m | |||
---|---|---|---|
23,49/1030 | Laura Ikauniece | 27.05.17 Gecisā | 6815 p. |
24,07 | Esēnija Volžankina | 7.08.06 Gēteborgā | 5979 p. |
24,37 | Līga Kļaviņa | 23.08.03 Parīzē | 5932 p. |
24,42 | Aiga Grabuste | 16.06.11 Kladno | 6252 p. |
24,77 | Valentīna Gotovska | 28.06.97 Tallinā | 5549 p. |
24,6* | Renāte Lāce | 8.10.61 Tbilisī | 4500 p. |
25,0* | Irēna Kause | 10.07.59 Rīgā | 4192 p. |
25,34 | Kristīne Blaževiča | 5.08.20 Ogrē | 5660 p. |
25,38 | Patrīcija Ozoliņa | 5.09.20 Rakverē | 4871 p. |
25,41 | Kristīne Siksaliete | 5.09.20 Rakverē | 5648 p. |
Tāllēkšana | |||
---|---|---|---|
6,65/1056 | Aiga Grabuste | 16.06.11 Kladno | 6252 p. |
6,64/1053 | Laura Ikauniece | 28.05.17 Gecisā | 6815 p. |
6,50/1007 | Līga Kļaviņa | 15.07.01 Amsterdamā | 6279 p. |
6,41 | Valentīna Gotovska | 16.06.96 Rīgā | 5786w p. |
6,30 | Esēnija Volžankina | 8.08.06 Gēteborgā | 5979 p. |
6,24 | Anželika Krastiņa | 5.07.98 Bresanonē | 4927 p. |
6,15* | Helēna Ringa | 3.08.67 Maskavā | 4520 p. |
6,15 | Inga Zeidaka | 18.06.89 Rīgā | 5134 p. |
6,14* | Renāte Lāce | 9.10.61 Tbilisī | 4500 p. |
6,09 | Kristīne Blaževiča | 5.08.20 Ogrē | 5660 p. |
Šķēpa mešana | |||
---|---|---|---|
56,17 | Laura Ikauniece | 28.05.17 Gecisā | 6815 p. |
46,40 | Aiga Grabuste | 17.07.11 Ratingenā | 6507w p. |
45,54 | Kristīne Siksaliete | 5.09.20 Rakverē | 5648 p. |
44,32** | Kristīne Suharevska | 29.06.96 Tallinā | 5474 p. |
42,84 | Baiba Celma | 13.04.12 Sakramento | 5174 p. |
42,73 | Esēnija Volžankina | 2.07.06 Monzonā | 5996 p. |
42,69 | Līga Kļaviņa | 13.07.03 Ratingenā | 5808 p. |
42,53** | Nadežda Gurova | 19.07.86 Ļipeckā | 4901 p. |
42,27 | Krista Sprūde | 9.06.19 Jēkabpilī | 4794 p. |
42,21 | Amanda Savicka | 9.06.19 Jēkabpilī | 5272 p. |
41,10** | Inese Čulkstena | 16.08.81 Rīgā | 5603 p. |
40,88*8 | Iveta Lulle | 88 | 4555 p. |
40.67 | Laura Ludevika | 11.06.05 Rīgā | 4967p. |
40,36 | Laura Jursone | 31.05.03 Rīgā | 4610 p. |
800m | |||
---|---|---|---|
02:08,90 | Lana Jēkabsone | 15.04.00 Emporija | 5173w p. |
02:09,43 | Laura Ikauniece | 13.08.16 Riodežaneiro | 6617 p. |
02:12,96 | Aiga Grabuste | 30.06.12 Helsinkos | 6325 p. |
02:13,72 | Inese Čelkstena | 2.08.81 Ļeņingradā | 5752 p. |
02:14,6 | Inga Jurģele | 25.07.04 Rīgā | 5111 p. |
02:14,9 | Danute Ceika | 10.08.01 Valmierā | 4035 p. |
02:15,9 | Laila Grīnberga | 23.07.88 Ozolniekos | 4899 p. |
02:16,28 | Katrīna Grigoroviča | 19.05.18 Klaipēdā | 5041 p. |
02:17,0 | Brigita Stepanova | 08.84 Simferopolē | 4885 p. |
02:17,53 | Kristīne Blaževiča | 5.08.20 Ogrē | 5660 p. |
*) Rezultāts sasniegts sacensībās pieccīņā
**) Rezultāts sasniegts ar vecā tipa šķēpu (līdz 1999.g.)
Desmit labākās punktu summas pa dienām
Pirmā diena: 100m/b – augstlēkšana – lodes grūšana – 200m | ||||
1. | Laura IKAUNIECE | 3873 p. | 14,31 – 1,93 – 14,82 – 24,45 | (2) 29.05.2016 Gecisā (6622 p.) |
2. | Līga KĻAVIŅA | 3867 p. | 14,31 – 1,93 – 14,82 – 24,45 | (1) 15.07.2001 Amsterdamā (6279 p.) |
3. | Aiga GRABUSTE | 3758 p. | 13,46 – 1,77 – 14,30 – 24,35w | (2) 17.07.2011 Retingenā (6507w p.) |
4. | Esēnija VOLŽANKINA | 3524 p. | 13,91 – 1,75 – 12,07 – 24,31 | (1) 2.07.2006 Monzonā (5996 p.) |
5. | Valentīna GOTOVSKA | 3487 p. | 14,54w- 1,84 – 11,75 – 24,75w | (1) 16.06.1996 Rīgā (5786w p.) |
6. | Jolanta KAUPE | 3356 p. | 14,42 – 1,78 – 11,81 – 25,58 | (1) 12.06.2015 Valmierā (5056 p.) |
7. | Inese ČULKSTENA | 3338 p. | 14,30 – 1,65 – 13,53 – 25,47 | (27) 19.06.1983 Maskavā (5750 p.) |
8. | Iveta GRUNTE | 3312 p. | 14,39 – 1,77 – 11,58 – 25,69 | (1) 23.04.2004 Jūdžinā (5238 p.) |
9. | Kristīne SUHAREVSKA | 3294 p. | 14,48 – 1,75 – 12,93 – 26,63 | (1) 27.05.1997 Valmierā (5446 p.) |
10. | Saija BIKANOVA | 3282 p. | 14,67 – 1,71 – 12,65 – 25,68w | (1) 17.05.2014 Prinstonā (5352 p.) |
Otrā diena: tāllēkšana – sķēpa mešana – 800m | ||||
1. | Laura IKAUNIECE | 2972 p. | 6,64 – 56,17 – 2:11,76 | (3) 28.05.2017 Gecisā (6815 p.) |
2. | Aiga GRABUSTE | 2749 p. | 6,62w – 46,40 – 2:13,60 | (2) 17.07.2011 Retingenā (6507w p.) |
3. | Esēnija VOLŽANKINA | 2500 p. | 6,30 – 41,73 – 2:17,58 | (14) 8.08.2006 Gēteborgā (5979 p.) |
4. | Līga KĻAVIŅA | 2427 p. | 6,33 – 40,53 – 2:21,94 | (6) 1.06.2003 Gecisā (6119 p.) |
5. | Inese ČULKSTENA | 2412 p. | 6,07 – 37,72 – 2:15,95 | (27) 19.06.1983 Maskavā (5750 p.) |
6. | Kristīne BLAŽEVIČA | 2386 p. | 6,09 – 39,22 – 2:17,53 | (1) 5.08.2020 Ogrē (5660 p.) |
7. | Kristīne SIKSALIETE | 2376 p. | 6,14w – 45,54 – 2:28,71 | (1) 5.09.2020 Rakverē (5648 p.) |
8. | Valentīna GOTOVSKA | 2299 p. | 6,41 – 31,66 – 2;20,79 | (1) 16.06.1996 Rīgā (5786w p.) |
9. | Kristīne SUHAREVSKA | 2290 p. | 5,85 – 44,32 – 2:26,57 | (13) 29.06.1997 Tallinā (5754 p.) |
10. | Inga JURGELE | 2289 p. | 5,73 – 37,70 – 2:14,6 | (1) 25.07.2004 Rīgā (5111 p.) |
Desmit labākās punktu summa pa disciplīnu blokiem / skrējieni – lēkšanas – mešanas /
100m/b – 200m – 800m | ||||
---|---|---|---|---|
1. | Laura IKAUNIECE | 3078 p. | 13,10 – 23,49 – 2:11,76 | (3) 28.05.2017 Gecisā (6815 p.) |
2. | Aiga GRABUSTE | 2916 p. | 13,46 – 24,35w – 2:13,60 | (2) 17.07.2011 Retingenā (65o7w p.) |
3. | Esēnija VOLŽANKINA | 2870 p. | 13,58 – 24,07 – 2:17,58 | (14) 8.08.2006 Gēteborgā (5979 p.) |
4. | Lana JĒKABSONE | 2854 p. | 14,45w – 24,55w – 2:08,90 | 15.04.2000 Emporijā (5173w p.) |
5. | Kristīne BLAŽEVIČA | 2673 p. | 14,13 – 25,34 – 2:17,53 | (1) 5.08.2020 Ogrē (5660 p.) |
6. | Līga KĻAVIŅA | 2671 p. | 13,95 – 24,98 – 2:21,94 | (6) 1.06.2003 Gecisā (6119 p.) |
7. | Inese ČULKSTENA | 2659 p. | 14,30 – 25,47 – 2:15,95 | (27) 19.06.1983 Maskavā (5750p.) |
8. | Valentīna GOTOVSKA | 2626 p. | 14,56w – 24,75w – 2:20,79 | (1) 16.06.1996 Rīgā (5786w p.) |
9. | Silvija LELE-BRŪNA | 2517 p. | 13,9 – 25,7 – 2:25,1 | (4) 7.06.1981 Kauņā (5261 p. |
10. | Kristīne SUHAREVSKA | 2509 p. | 14,15w – 26,22w – 2:23,72 | (4) 16.06.1996 Rīgā (5384w p.) |
augstlēkšana – tāllēkšana | ||||
---|---|---|---|---|
1. | Līga KĻAVIŅA | 2152 p. | 1,93 – 6,50 | (1) 15.07.2001 Amsterdamā (6279 p.) |
2. | Valentīna GOTOVSKA | 2007 p. | 1,84 – 6,41 | (1) 16.06.1996 Rīgā (5786w p.) |
3. | Laura IKAUNIECE | 1994 p. | 1,77 – 6,64 | (3) 28.05.2017 Gecisā (6815 p.) |
4. | Aiga GRABUSTE | 1987 p. | 1,77 – 6,62w | (2) 17.07.2011 Ratingenā (6507w p.) |
5. | Esēnija VOLŽANKINA | 1843 p. | 1,75 – 6,25 | (1) 2.07.2006 Monzonā (5996 p.) |
6. | Kristīne SIKSALIETE | 1760 p. | 1,71 – 6,14w | 1) 5.09.2020 Rakverē (5648 p.) |
7. | Inga ZEIDAKA | 1751 p. | 1,70 – 6,15 | (1) 18.06.1989 Rīgā (5134 p.) |
8. | Kristīne BLAŽEVIČA | 1744 p. | 1,71 – 6,09 | (1) 5.08.2020 Ogrē (5660 p.) |
9. | Silvija LELE-BRŪNA | 1713 p. | 1,72 – 5,95 | (4) 7.06.1981 Kauņā (5261 p. |
10. | Inese ČULKSTENA | 1710 p. | 1,71 – 5,98 | (3) 2.08.1981 Ļeņingradā (5627 p.) |
lodes grūšana –šķēpa mešana | ||||
---|---|---|---|---|
1. | Laura IKAUNIECE | 1743 p. | 13,53 – 56,17 | (3) 28.05.2017 Gecisā (6815 p.) |
2. | Aiga GRABUSTE | 1616 p. | 14,56 – 46,11 | (1) 19.07.2009 Kauņš (6396 p.) |
3. | Līga KĻAVIŅA | 1513 p. | 14,82 – 39,84 | (1) 15.07.2001 Amsterdamā (6279 p.) |
4. | Kristīne SIKSALIETE | 1494 p. | 12,89 – 45,54 | (1) 5.09.2020 Rakverē (5648 p.) |
5. | Inese ČULKSTENA | 1455 p. | 13,60 – 41,10 | (1) 16.08.1982 Rīgā (5603 p.) |
6. | Kristīne SUHAREVSKA | 1455 p. | 12,66 – 44,32 | (13) 29.06.1997 Tallinā (5474 p.) |
7. | Saija BIKANOVA | 1391 p. | 13,27 – 38,91 | (10) 5.07.2015 Inovroclavā (5207 p.) |
8. | Esēnija VOLŽANKINA | 1386 p. | 12,07 – 42,73 | (1)2.07.2006 Monzonā (5996 p.) |
9. | Amanda SAVICKA | 1362 p. | 11,86 – 42,21 | (1) 9.06.2019 Jēkabpilī (5272 p.) |
10. | Baiba CELMA | 1361 p. | 11,66 – 42,84 | (1) 13.04.2012 Sakramento (5174 p.) |