2021. gadā plānotais Eiropas komandu čempionāts vieglatlētikā Valmierā nenotiks

Ieva Bļusina, 20/10/2020 10:00

Sakarā ar būvniecības termiņa pagarinājumu Jāņa Daliņa stadionā Eiropas komandu čempionāts vieglatlētikā 2. līgai 2021. gada 19.-20. jūnijā Valmierā nenotiks.

Diemžēl Covid-19 globālā pandēmija ir būtiski ietekmējusi būvniecības darba grafiku saistībā ar Jāņa Daliņa stadiona atjaunošanu Valmierā. Pilsētas dome ir sniegusi informāciju, ka stadiona atjaunošana netiks pabeigta paredzētajā termiņā, līdz ar to ir pieņemts lēmums Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā 2. līgai 2021. gadā nerīkot.

Pēc pieņemtā lēmuma Eiropas Vieglatlētikas asociācijas lūdza izskatīt alternatīvas iespējas čempionāta rīkošanai Latvijā. Balstoties uz infrastruktūras pieejamību Rīgā un reģionos, Latvijas Vieglatlētikas savienība izskatīja iespēju sacensības organizēt Jelgavā. Pēc ciešas sadarbības ar pilsētas vadību tika secināts, ka pilsētā pagaidām nav atbilstoši apstākļi pasākuma organizēšanai. Līdz ar to šobrīd Eiropas Vieglatlētikas asociācija meklē citu čempionāta rīkotājvalsti.

Latvijas Vieglatlētikas savienība ir pieteikusies Eiropas Vieglatlētikas asociācijas konkursā rīkot Eiropas U18 čempionātu Rīgā 2024. gadā un plāno pieteikties nākamā Eiropas komandu čempionāta organizēšanai Valmierā 2023. gadā.