Latvijas jauno vieglatlēti starti Pērnavā (pirmā diena) (2)

Andris Staģis, Statistiķis, 01/08/2020 20:46

Sestdien Igaunijas pilsētā Pērnavā sākās gadskārtējais visu triju Baltijas valstu jauno vieglatlētu čempionāts. Šoreiz vienkopus bija pulcējušies juniori (U20) un jaunieši (U18). Divu dienu sacensību programma ir ļoti plaša – tiks noskaidroti uzvarētāji 74 disciplīnās (pirmajā dienā – 40). Pērn šādā mačā mūsu jaunieši bija pārāki, bet juniori – otrie.

Šoreiz pēc pirmās sacensību dienas līderi ir mājinieki – kā junioriem (150 p.), tā jauniešiem (144 p.). Mūsu juniori ir otrie – 144 p., bet jaunieši – trešie – 122 p.

Pirmajā sacensību dienā Latvijas vieglatlēti svinēja 14 uzvaras (pa septiņām kā U20, tā U18). No 15 otrajām vietām „lauvas tiesa” – 10 bija junioru kontā. Trešās vietas – 11 (5 junioriem un 6 – jauniešiem).

Uzvarētāji:
Juniori

400 m Artūrs Pastors – 47,33 (Lat SB)
400 m/b Dmitrijs Ļašenko – 53,66 (Lat SB)
2000 m/šķ. Artūrs Lapiņš – 6:08,16 (Lat SB)
Tāllēkšana Artūrs Ignatjevs – 6,95 m
Veseris Makars Korotkovs – 67,69 m
400 m Patrīcija Cīrule – 56,03 (Lat SB)
400 m/b Madara Lungevica – 1:02,02 (Lat SB)

Jaunieši

400m Matīss Gržibovskis – 48,67 (LAT SB)
400 m/b Etjens Viktors Beļašovs – 54,22
2000 m/šķ. Ralfs Roga – 6:21,94 (Lat SB)
Tāllēkšana Edvīns Hadakovs – 7,24 m (atk. Lat SB)
1500 m Kamilla Vanadziņa – 4:30,27 (Lat SB)
Alina Sokunova – 2000 m/šķ – 7:18,62 (Lat SB)
Šķēpa mešana Sanija Ozoliņa – 49,45 m.

Jāpiebilst, ka Artūra Pastora, Patrīcijas Cīrules, Madaras Lungevicas un Kamillas Vanadziņas rezultāti ir arī šosezon absolūti labākie starp Latvijas vieglatlētiem.

Otrās vietas:
Juniori

400 m Oskars Bambals – 49,25
400 m/b Gints Drigulis – 54,19
2000 m/šķ. Santis Setkovskis – 6:22,90
4x100 m stafete Latvija (M.Pētersons, O.Grava, G.Drigulis, E.K.Jonass) 42,07
Tāllēkšana Sandis Dzenītis – 6,76 m
Šķēpa mešana Artis Čakšs – 62,82 m
100 m Māra Anna Zīverte – 12,19
400m Amanda Hilda Gromova – 56,58
Kārtslēkšana Sonija Aškinezere – 3,50 m
Tāllēkšana Kristīne Blaževiča – 5,92 m

Jaunieši
1500 m Renārs Ruģelis – 4:16,69
2000 m/šķ. Māris Ansbergs – 6:27,61
4x100 m stafete Latvija (A.Judovs, G.Ķelps, K.Degins, M.Gržibovskis) 44,11
400 m Jeļizaveta Romaņenko – 59,10
1500 m Agata Caune – 4:32,71

Trešās vietas:
Juniori

100 m Emīls Kristofers Jonass – 10,90
Kārtslēkšana Ralfs Ūdris – 4,30 m
Šķēpa mešana Matīss Kaudze – 58,45 m
Vesera mešana Kristiāna Poļakova 44,46 m
Šķēpa mešana Sabīne Marksa – 45,04 m

Jaunieši
400 m/b GvidoMiezers – 56,87 un Emmija Ivule – 1:05,69
2000 m/šķ Beatrise Bikovska – 7:48,72
Kārtslēkšana Ērika Līna Rivseniece – 2,80 m (Lat SB)
Vesera mešana Elva Vestarta – 50,50 m
Šķēpa mešana Hanna Gabriela Ziemiņa – 47,85m

Lat SB rezultātu 1500 m skrējienā juniorēm sasniedza arī Antra Saviča, kura finišēja kā ceturtā – 5:02,54, kā arī Sofija Kolosova 2000 m/šķ. juniorēm – 8:28,14 (arī 4.v.).

Andris Staģis

Komentāri (2)

Murjāņu sporta ģimnāzija 03/08/2020 08:36, pirms 1 mēneša
Matīss Grižibovskis 400m - 48,67 (Lat SB)
Murjāņu sporta ģimnāzija 03/08/2020 13:44, pirms 1 mēneša
Paldies par labojumu.