Latvijas Sporta muzejā tiks atklāta Māra Grīvas fotoizstāde "Noslēpumainā Kurzeme"

LVS, 16/07/2019 17:00
Māris Grīva

19. jūlijā plkst. 15.00 Latvijas Sporta muzejā tiks atklāta kādreizējā šķēpmetēja un trenera, ventspilnieka Māra Grīvas fotoizstāde “NOSLĒPUMAINĀ KURZEME”.

Māris Grīva pats atzīst, ka aizraušanās ar fotogrāfiju, tāpat kā ar sportu, nākusi līdzi no skolas gadiem ar tolaik melnbaltajām bildēm. Līdz ar gadiem un pieredzi viņa fotogrāfijās ienāca krāsa, gaisma un daba.    

Māra foto vide ir Kurzemes meži, purvi, pļavas, jūras, ezeru un upīšu krasti, kur mājo dievišķs miers, harmonija un enerģētika. Šī izstāde ir pamudinājums mums visiem saskatīt skaisto un noslēpumaino ikdienišķās dabas norisēs.

Izstāde tapusi ar Latvijas Vieglatlētikas savienības atbalstu un Latvijas Fotogrāfijas muzeja padomu.

MĀRIS GRĪVA
“NOSLĒPUMAINĀ KURZEME”

Māris Grīva
dzimis 1944. gada 25. jūlijā Ventspilī. Latvijas vieglatlēts un treneris. 

1970. gadā absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu. Jau studiju laikā pievērsās trenera darbam vieglatlētikā.

Māris Grīva ir gan 1980.gada Olimpiskā čempiona šķēpa mešanā Daiņa Kūlas, šķēpmetēja un politiķa Valža Kristovska, Latvijas rekordista un trīs olimpisko spēļu (2000, 2004, 2008) dalībnieka šķēpmešanā Ērika Raga, gan 2012.gada Londonas Olimpiādes spēļu dalībnieces tāllēkšanā Laumas Grīvas treneris. Šobrīd treneris strādā ar vieglatlētiem, kuri iekļauti augstas klases sportistu sagatavošanas centrā Ventspilī.

Māra Grīvas panākumi apliecina, ka lieli mērķi un nerimtīgs darbs ir pamats, lai audzēkņi startētu pasaules mēroga sacensībās. 2016. gada 21. novembrī M. Grīva saņēma Triju Zvaigžņu ordeni.

Māra otra lielā aizraušanās un vaļasprieks, līdzās sportam, ir fotografēšana. Pazīstamākā fotoizstāde – „Ticība. Cerība. Mīlestība. Kurzeme”.