Vairāk nekā 250 vieglatlētikas treneru un pedagogu apgūst programmu “Bērnu vieglatlētika”

LVS, 31/08/2018 11:00

Pirms jaunā mācību gada sākuma vairāk nekā 250 vieglatlētikas treneru un sporta skolotāju šonedēļ bezmaksas semināros Liepājā, Bauskā un Daugavpilī apguva Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) programmu “Bērnu vieglatlētika”, ko Latvijā īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar veikalu tīklu “Maxima” un Latvijas Sporta federāciju padomi.

Semināra laikā klātesošie tika iepazīstināti ar programmas būtību, tās mērķiem uz ieguvumiem, savukārt praktiskajā daļā bērni un jaunieši treneru pavadībā demonstrēja dažādu vingrinājumu izpildi, īstenojot sacensību programmu. Seminārus vadīja IAAF sertificēts lektors Viktors Predbaņņikovs no Igaunijas.

“Veselīgi un sportiski bērni ir ne tikai vieglatlētikas piramīdas attīstības pamatā, bet arī spēcīgas nācijas balsts. Viena no svarīgākajām lomām bērna attīstībā ir trenerim, tāpēc priecājos par mūsu treneru iespēju gūt jaunas iemaņas un zināšanas, ko varēs pielietot un pilnveidot programmas ietvaros. Oficiāli programmu atklāsim 27. septembrī ar krāšņu Bērnu vieglatlētikas festivālu Daugavas stadionā,” stāsta Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča.

Lektors Viktors Predbaņņikovs norāda, ka programma “Bērnu vieglatlētika” veiksmīgi tiek īstenota visā pasaulē. “Jauni veidi, visdažādākie kustību uzdevumi, komandas veidošana – tas rada patiesu bērnu prieku. Ar šo programmu kā lektors esmu bijis Uzbekistānā, Krievijā, Kirgizstānā, Gruzijā, Kazahstānā un Baltkrievijā. Un tagad ir pienākusi Latvijas kārta. Uzskatu, ka šī programma palīdzēs turpmākajā vieglatlētikas izaugsmē valstī. Organizējot seminārus un vadot sacensības, varu apgalvot, ka programma ir interesanta. Katrs komandas dalībnieks piedalās dažādās aktivitātēs. Šāda taktika palīdz novērst pāragru specializāciju un nodrošina daudzpusīgu un dažādu pieeju vieglatlētikas attīstībā. Uzskatu, ka programma ir labākais ceļš bērnu vieglatlētikas vingrinājumu apgūšanas procesā. Mūsu dinamiskajā laikā ir jāmainās arī pašām nodarbībām. Jūtu, ka Latvijas Vieglatlētikas savienība ir uz pareizā ceļa. Esmu pārliecināts, ka programma palīdzēs atrast jaunus talantus, kuri nākotnē sasniegs augstus rezultātus un pārstāvēs Latviju starptautiskā līmenī,” komentē Viktors Predbaņņikovs.

Programmas mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamata apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dod iespēju bērniem atklāt pamata vieglatlētikas aktivitātes.

Programmai ir vairākas priekšrocības – aktivitātēs vienlaicīgi var būt iesaistīti vairāki bērni, labu rezultātu veicina ne tikai stiprākie un ātrākie bērni, vienkārša vērtēšana un punktu skaitīšanas sistēma, uzdevumi mainās atbilstoši vecumam un fiziskajām iespējām un aktivitātes var organizēt gandrīz jebkurā vietā (stadions, rotaļlaukums, sporta zāle, u.c.). Šo iemeslu dēļ programmu var īstenot kā vieglatlētikas treniņos, tā arī sporta stundās.

Jūnijā šāds seminārs notika arī Ogrē, tādejādi katrā Latvijas reģionā ir īstenoti izglītības pasākumi ar mērķi iepazīstināt vieglatlētikas trenerus un sporta pedagogus ar Bērnu vieglatlētikas programmu.

27. septembrī programma Latvijā tiks atklāta Daugavas stadionā ar sacensībām “Bērnu vieglatlētikas festivāls”. Plānots, ka sacensībās piedalīsies vairāk kā 200 skolēni no visas Latvijas.