Jaunie Latvijas čempioni daudzcīņās – Kristīne Deruma un Pēteris Krauja

Andris Staģis, Statistiķis, 10/06/2018 20:01
Pēteris Krauja
Guntis Bērziņš

Sestdien un svētdien Ogres SC stadionā tika aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņās. Desmitcīņā kopš 1920.gada čempions tika noskaidrots 96.reizi (izpalika 1940.,1944.un 1949.g.). Savukārt septiņcīņā kopš 1981.gada čempiones zelta medaļa tika pasniegta 38.reizi.

Negaidīts, bet jo patīkamāks bija fakts, ka abi galvenie tituli (pieaugušajiem) tika Valmieras daudzcīņniekiem. Kristīne Deruma ar jaunu personīgo rekordu – 5241 p. pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni. Tiesa, viņa jau ziemā bija pārāka telpu pieccīņā. Kristīnes rezultāts ir 12.visu laiku labākais sasniegums Latvijas septiņcīņniecēm. Viņas rezultāti pa disciplīnām: 15,14 – 1,68 – 12,55 – 25,58 – 5,42 – 38,01 – 2:25,52. Par vicečempioni kļuva līdz šim trīskārtējā (2012.-2016.g.) čempione Ilona Dramačonoka (Bauska) - toties ar jaunu personīgo rekordu - 5082 p., pirmo reizi pārsniedzot 5000 p. robežu. Tuvu šai robežai – 4943 p. bija arī čempione juniorēm Katrīna Grigoroviča (Jūrmala).

Vīriešiem par čempionu kļuva Pēteris Krauja – 6540 p. (11,51-6,66-12,92-1,91-52,73-16,01-39,12-3,40-50,10-5:01,37). Viņš par gandrīz 700 p. laboja savu pirms trim gadiem sasniegto personīgo rekordu (5859 p.). Junioriem jaunais čempions Niks Samauskis (Kuldīga/MSĢ) bija tuvu savam personīgajam rekordam un Ogrē uzvarēja ar punktu summu 6779 p.

Jauniešiem (U18) par Latvijas čempionu, tiesa izpaliekot Latvijas rekordistam un pasaules vicečempionam Oļegam Kozjakovam, kļuva Karims Ali (Ogre), pie tam ar jaunu personīgo rekordu – 6636 p. Savukārt jaunietēm Latvijas labākās daudzcīņnieces gods Kristīnai Blaževičai (Jūrmala) – 5315 p. jeb tieši par 100 p. atpaliekot no pašai piederošā Latvijas rekorda. Tomēr vērtējot visu astoņu jauno čempionu punktu summas pēc IAAF punktu tabulām, var konstatēt, ka tieši Kristīnes rezultāts ir visaugstāk novērtēts – ar 941 p. Arī otras Kristīnes – Derumas punktu summa 5241 p. ir augsti vērtējams – ar 927 p. Juniora N.Samauska 6779 p. vērtējums ir 939 p.

Visjaunākajā (U16) daudzcīņnieku grupā par čempioniem kļuva Kristiāns Lauva (Bauska) – 4965 p. un Simona Prikule (Viļāni) – 4256p.

Čempionāta izskaņā tika pasniegtas 24 medaļas un tās tika 12 sporta klubu, novadu vai pilsētu pārstāvjiem. Visbagātīgāk – ar četrām medaļām tika apbalvoti mājinieki, Ogres daudzcīņnieki (divas sudraba un pa vienai sudraba un bronzas medaļai). Pa trim Valmierai un Jūrmalai (abām pa divām zelta un vienu sudraba). Pa divām godalgām Bauskas, Liepājas, Aizkraukles, Jēkabpils un Kuldīgas daudzcīņniekiem. Savukārt Ventspils nov., Viļānu, MSĢ un Balvu pārstāvjiem – pa medaļai.

Tomēr ne viss ir tik pozitīvs Latvijas daudzcīņās. Sacensības Ogrē godam beidza 60 dalībnieki – no tiem puse bija jaunākajā (U16) vecuma grupā. Tikai pa trim dalībniekiem finišēja junioru un pieaugušo dāmu sacensībās. Joprojām Latvijas daudzcīņnieki reti tiek pie sacensībām – šīs Ogrē šogad bija otrās (un rādās,ka arī pēdējās...). Kaut nu  daudzcīņu nepiemeklētu Latvijas soļotāju liktenis – ar tik slavenu un panākumiem bagātu seno un ne tik senu pagātni, bet šobrīd Latvijas čempionātā startē vien trīs dalībnieki.