Latvijas vieglatlētu starti ārvalstu stadionos

Andris Staģis, Statistiķis, 27/05/2018 20:52
Gunta Latiševa-Čudare

Aizvadītās nedēļas nogalē Eiropā un arī citur pasaulē notika daudzas vieglatlētu sacensības. Tajās ar atzīstamām sekmēm startēja arī Latvijas vieglatlēti.

Pēc veiksmīgā starta Osakā, vēl vienu ne mazāk sekmīgu skrējienu aizvadījusi Gunta Latiševa-Čudare. ”Taiwan Athletics Open” sacensībās Taipejā Gunta startēja un arī uzvarēja 200 m skrējienā – 23,38 sek.

Ordegamā (Beļģija) „IFAM Outdoor” sacensībās Edgars Šumskis bija sestais savā 3000 m šķēršļu skrējienā – 8:54,88, bet Oskars Vaisjūns – trešais lodes grūšanā.

Sacensībās Tartū šosezon ātrākais starp Latvijas skrējējiem 1500 m distancē izrādijies Jānis Razgalis – 3:55,83.

Sacensībās Neapolē Itālijas klubu čempionāta otrajā kārtā atkal veiksmīgi bijuši vairāki Latvijas vieglatlēti. Pirmajā dienā uzvaras Jānim Svenam Grīvam šķēpa mešanā – 70,49 m, Arnim Rumbeniekam 10000 m soļojumā – 43:39,71 un Anastasijai Vidončikovai 3000 m šķēršļu skrējienā – 11:22,64. Veiksmīgi un daudzsološi jauno sezonu sākusi Līga Velvere – ar divām uzvarām un cerīgiem rezultātiem. 400 m viņa veica 56,32 sek, bet 800 m – 2:07,32. Otrajā dienā Anna Ševčenko uzvarēja 400 m barjerskrējienā – 1:04,56. Valērijs Valinščikovs 400 m skrējienā bija otrais – 49,37 sek.

Divi latviešu vieglatlēti Elvijs Misāns un Jānis Leitis, pārstāvot Viļņas „Cosma” kluba krāsas, ļoti veiksmīgi nostartējuši Eiropas klubu čempionu kausu (ECCC – European Champion Clubs Cup) izcīņas sacensībās Birmingemā. Pirmajā sacensību dienā Elvijs uzvarēja tāllēkšanā – 7,65 m, bet Jānis bija trešais 400 m skrējienā – 46,45 sek. Svētdien Elvijs trīssolī aizlēca 16,02 m ( x – 15,91 – 14,18 – 16,02) un palika ceturtais. Ar rezultātu 17,30 m uzvarēja kubietis P.P.Pričardo, kurš pārstāv Portugāles klubu. Sacensību nobeigumā 4x400 m stafetes skrējiena ceturto etapu skrēja Jānis Leitis. Finišā Viļņas „Cosma” kvartets bija piektajā vietā – 3:10,84. Arī klubu vērtējumā lietuviešu klubs piektajā vietā – 123,5 p.