Pirmais sporta notikums atjaunotajā Daugavas stadionā – Rīgas kausi vieglatlētikā

LVS, 18/05/2018 14:00
Zigismunds Zālmanis

Mēneša izskaņā, 29. maijā, norisināsies lielākās un nozīmīgākās sacensības vieglatlētikā – Rīgas kausi. Atjaunotajā Daugavas stadionā sportisti no 25 pasaules valstīm cīnīsies par uzvaras centimetriem un sekundēm, sagādājot kā sev, tā arī atbalstītājiem emocijas, adrenalīnu un vakaru, kas ieies vēsturē.

Ar lielu nepacietību startam gatavību paziņojuši vadošie Latvijas vieglatlēti. Tomēr spēcīgu konkurenci viņiem sagādās arī sportisti no tuvākām un tālākām zemēm. Par Rīgas kausiem brauks cīnīties Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Nīderlandes, Vācijas, Lielbritānijas un citu valstu pārstāvji, kā arī gaidāmi tālāki viesi – no Jamaikas un Kenijas.

Īpašu šo svarīgo notikumu padarīs arī pavisam nesen atjaunotā sacensību norises vieta – Daugavas stadions. Stadiona vadītājs Elmārs Martinsons atklāj: “Šī gada ietvaros stadions piedzīvojis nebijušas pārmaiņas, piemēram, tagad tribīnēs ir gandrīz divas reizes vairāk sēdvietu, tāpat ir jauns tablo, kā arī šobrīd stadions atbilst augstākajiem Starptautiskās vieglatlētikas federācijas kvalitātes standartiem.” Viņš uzskata, ka šāda estētiska vide būs patīkama un baudāma ne vien Rīgas kausu apmeklētājiem, bet būs arī sportistu veiksmīgiem startiem labvēlīga.

Lepnumu par pauž arī Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča: Pati personīgi Rīgas kausus gaidu ar lielu saviļņojumu - šeit esmu startējusi es, mana mamma, tētis, tante. Tās ir īpašas sajūtas. Šogad sacensības notiks pēc stadiona renovācijas un pirms skrējceliņu un sektoru atjaunošanas, tāpēc pasākumu gaidu arī ar atbildības sajūtu par to sekmīgu norisi. Ceru, ka sacensības kļūs par svarīgu posmu mūsu sportistiem, gatavojoties Eiropas čempionātam. Domāju, tas būs lielisks un emocionāli pacilājošs vakars ikvienam sportististam un skatītājam."

Rīgas kausi ir senākās un tradīcijām bagātākās starptautiskās sacensības vieglatlētikā Latvijā. Kopumā sacīkstes notiks 15 disciplīnās, bet Rīgas kausi tradicionāli tiks izcīnīti 6 no tām.

Vairāk aktuālās informācijas par pasākumu: www.rigaskausi.lv

Informāciju sagatavoja:
Sintija Melne
Rīgas kausi 2018
komunikāciju koordinatore
info@balticevents.lv