Studējošie vieglatlēti saņems LSFP stipendijas

LVS, 07/11/2017 13:00
www.lsfp.lv

6. novembrī Latvijas Sporta federāciju padomes valdes sēdē apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji 2017./2018. studiju gadam. Starp 48 stipendiju saņēmējiem ir 7 vieglatlēti - Gunta Latiševa-Čudare, Sindija Bukša, Anete Kociņa, Jānis Višķers, Anna Paula Auziņa, Pauls Ārents un Gundega Grīva.

Šogad stipendiju komisija saņēma 81 pieteikumu, no kuriem stipendija piešķirta 48 pretendentiem.

LSFP Sporta stipendiju nākamajam mācību gadam saņems 25 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, 14 Latvijas Universitātes, 12 Rīgas Tehniskās universitātes, 6 Latvijas Lauksaimniecības universitātes, 5 Rīgas Stradiņa universitātes, 3 Daugavpils Universitātes un 2 Biznesa augstskolas “Turība” studenti, kā arī – pa vienam studentam no Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Augstskolas un Banku Augstskolas.

Šogad pirmo reizi uz stipendiju varēja kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kuri sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs un šo iespēju izmantoja orientierists Rūdolfs Zērnis, kurš studē Zviedrijā. 

LSFP Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu, sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.   

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programma, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis: “Esam gandarīti, ka jau desmito gadu Latvijā tiek piešķirtas stipendijas tiem, kas uzrāda augstus rezultātus sportā un studijās, rosinot augstas klases sportistus domāt par duālo karjeru. Materiālajam atbalstam no valsts puses ir arī psiholoģiska nozīme. Tas parāda, ka Latvija ir valsts, kurā rūpējamies par sportistiem gan ceļā uz augstākajiem sasniegumiem sportā, gan par viņu iespējām attīstīt sevi un dzīvot kvalitatīvu dzīvi arī pēc tam, kad viņi bijuši pasaules uzmanības centrā, un ar saviem panākumiem nesuši Latvijas vārdu pasaulē.”

LSFP sporta stipendiju ieguvēji 2017./2018. akadēmiskajā gadā:
1500 eiro
 stipendija piešķirta vieglatlētei Guntai Latiševai-Čudarei un cīkstonei Anastastijai Grigorjevai. 
1400 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistei Anastasijai Kravčenokai.
1200 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam, cīkstonim Aleksandram Jurkjanam, basketbolistiem Renāram Birkānam un Linardam Jaunzemam, kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam, sporta deju dejotājai Danai Jākobsonei un orientieristei Sandrai Grosbergai.
1000 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistiem Mihailam Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam un Kristapam Šmitam, orientieristam Raivo Kivleniekam, peldētājam Ģirtam Feldbergam, vieglatlētei Sindijai Bukšai, džudo cīkstonim Dāvim Dūdam, grieķu-romiešu cīkstonim Ņikitam Masjukam, smaiļotājam  Aldim Artūram Vildem un basketbolistei Ievai Krastiņai.
800 eiro stipendija piešķirta MTB riteņbraucējam Mārtiņam Blūmam, šāvējai Agatei Rašmanei, florbolistam Jānim Salcevičam, paukotājam Vitālijam Kucebam, orientieristam Uldim Upītim.
700 eiro stipendija piešķirta vieglatlētei Anetei Kociņai.
600 eiro stipendija piešķirta kalnu slēpotājām Lienei Bondarei un Agnesei Āboltiņai, džudo cīkstoņiem Dmitrijam Fedosejenkovam un Filipam Mikuckim, handbolistam Igoram Ignatjevam, florbolistiem Krišam Lužinskim un Ivo Popovam, orientieristiem Matīsam  Slikšjānim, Endijam Titomeram un Alvim Reinsonam un basketbolistei Sindijai Kudulei.
500 eiro stipendija piešķirta vieglatlētam Jānim Višķeram, vieglatlētei Annai Paulai Auziņai, pludmales volejbolistei Alisei Lecei, galda tenisistei Viktorijai Majorovai, vieglatlētam Paulam Ārentam, autosportistam Jānim Baumanim, florbolistam Tomam Bitmanim, skeletonistiem Ivo Šteinbergam un Endijai Lāsmai Tēraudai, vieglatlētei Gundegai Grīvai.
400 eiro stipendija piešķirta BMX riteņbraucējam Helvijam Babrim un orientieristam Rūdolfam Zērnim.

Lēmuma pieņemšanā valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus pēdējā gada laikā. LSFP Sporta stipendiju komisijas sastāvā pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Olimpiskās vienības sadarbojas, lai palīdzētu augsta līmeņa sportistiem, kuri mērķtiecīgi domā arī par karjeru pēc sporta gaitu beigšanas.

www.lsfp.lv