Eiropas junioru (U23) čempionāta pirmā diena

LVS, 09/07/2015 16:47
Gunta Latiševa-Čudare (pa vidu)

Jauni personiskie rekordi Guntai Latiševai-Čudarei,Uģim Jocim un Reinim Hartmanim

Šodien Tallinā sākās IX Eiropas vecāko junioru (U23) čempionāts. Savus pirmos startus aizvadīja arī seši Latvijas vieglatlēti.Visaugstākā – devītā vieta – Guntai Latiševai-Čudarei. 400 m priekšskrējienu viņa veica jauna personiskā rekorda laikā – 52,60 sek. Tomēr savā skrējienā Gunta finišēja tikai trešā un divu citu skrējienu trešo vietu ieguvēju rezultāti bija labāki. Guntai diemžēl devītā vieta ar astoto rezultātu.
Toties Katrīna Sirmā ar trešo metienu (49,70 m) nodrošināja sev vietu finālistu ducī.Vistālāk šķēpu kvalifikācijas sacensībās raidīja Kristīne Husonga (Vācija) – 62,59 m. Katrīnai – 11.rezultāts.
Ar jauna personiskā rekorda rezultātu – 3:46,21 – kā devītais savā skrējienā finišēja Uģis Jocis. Abu skrējienu kopvērtējumā viņam 17 vieta (23 skrējēju konkurencē).
Jauns personiskais rekords (faktiski – pirmrekords) 10000 m skrējienā Reinim Hartmanim – 31:14,59 un 18.vieta arī 23 skrējēju konkurencē. Šeit varējām vērot naturalizētā Turcijas skrējēja Ali Kaijas solo skrējienu jau ar distances pirmajiem metriem. Arī rezultāts izcils – 27:53,38 ( jauns čempionātu rekords).
Linda Ozola lodi aizgrūda 14,14 m un bija deviņpadsmitā. Savukārt sprinteris Kristaps Zūdiņš 100 m distanci veica 11,05 sek. un 32 dalībnieku konkurencē ierindojās 30.vietā.
Otro zelta medaļu šovakar izcīnija Baltkrievijas lodes grūdēja Viktorija Kolba, kura tikai pēdējā mēģinājumā (17,47 m) pārspēja līdzšinējo līderi Šanisi Kraftu no Vācijas (17,29 m)
Var tikai piebilst, ka pasaules Universiādē Korejā šodien kā vienīgais Latvijas vieglatlēts startēja Jānis Baltušs. 400 m barjerskrējiena pusfinālu viņš gan veica ātrāk nekā vakar – 51,76 sek., bet ierindojās 16.vietā.