Patrikam Gailumam 11. vieta Pasaules U-20 čempionātā (papildināts)

LVS, 23/07/2016 13:22
4x400m stafešu komanda

Polijas pilsētā Bidoščā tuvojas noslēgumam U-20 pasaules čempionāts vieglatlētikā. Mūsu šķēpmetējs Patriks Gailums izcīnīja 11. vietu, Latvijas labākais jaunais soļotājs Artūrs Makars finišēja 20. pozīcijā 10 000 metru sacensībās. 4x400m stafetes komanda uzstāda jaunu Latvijas rekordu.

10 000m soļošanas sacensībās piedalījās 40 sportisti. Pirms starta personisko rekordu rangā Latvijas pārstāvis Artūrs Makars kotējās augstajā 5. vietā. Šodienas sekmīgākie soļotāji pārvietojās ātrā tempā, līdz ar to latvietim bij grūti turēt līdzi. Distances pirmajā kilometrā vadību uzņēmās turks Salihs Kormazs, 3000m atzīmē pirmais tika reģistrēts vācietis Leo Keops, bet turpinājumā visiem pa priekšu soļoja brits Kalums Vilkinsons.

Finišā pirmie četri uzrādīja dažādus labākos sasniegumus. Uzvarēja minētais Vilkinsons (40:41.62), kurš sasniedza šīs sezonas pasaules labāko laiku U20 līmenī. Ar personisko rekordu otrais finišēja ekvadorietis Džonatans Amoress (40:43.33). Bronzas medaļu nopelnīja minētais distances pirmās piektdaļas līderis Korkmazs, 40:45.53 ir U20 Turcijas nacionālais rekords. 10 sekundes aiz pjedestāla palika ceturtās vietas ieguvējs Johaniss Algavs no Etiopijas, 40:55.96 ir U20 Āfrikas rekords. Artūrs Makars no personiskā rekorda atpalika par 46 sekundēm un ar 42:33.35 ierindojās 20. pozīcijā. Personiskā rekorda atkārtojums latvietim šodien dotu 10. vietu.

400m stafetes skrējiena Latvijas četrinieks - Iļja Petrušenko, Austris Karpinskis, Valērijs Valinščikovs, Maksims Sinčukovs - šodien sasniedza U20 Latvijas rekordu (3:10.85 minūtes) un sacensību noslēgumā ierindojās 12. vietā. Šajās sacensībās startēja 14 komandas.

Papildinājums:

Šķēpmešanas finālā sacentās 14 dalībnieki. Pirms starta personisko rekordu rangā latvietis Patriks Gailumskotējās 11. pozīcijā. Šoreiz mūsu sportists uzrādīja 66.86m, kas viņam deva 11. vietu. Sezonas līderis Nērajs Čopra (Indija) otrajā mēģinājumā sasniedza 86.48m, labojot mūsu Zigismundam Sirmajam piederošo U-20 pasaules rekordu (84.69).