Sinta Ozoliņa Pekinā izcīna septīto vietu

LVS, 30/08/2015 13:28
Sinta Ozoliņa

Svētdien Pekinā beidzās deviņas dienas ilgušais XV pasaules čempionāts vieglatlētikā.Pēdējā dienā startēja arī divas Latvijas vieglatlētes – maratona skrējēja Anita Kažemāka un šķēpa metēja Sinta Ozoliņa

Agrā rīta stundā maratona distancē devās Anita un pēc divām stundām, 45 minūtēm un 54 sekundēm kā 39. arī finišēja. Nav peļami, jo skrējienu sāka 65, bet finišēja 52 skrējējas. Pasaules čempiones tituls Marei Dibabai no Etiopijas – 2.27:35.

Sinta savukārt ar 62,20 m tālu metienu sāka finālsacensības šķēpa mešanā, vienu brīdi esot pat līderes godā. Tomēr pārējie metieni vairs nebija tik veiksmīgi ( 60.56 – x – 58,88 – x – x) un viņa ierindojās septītajā vietā. Pirms četriem gadiem Tegu Sinta ar rezultātu 58,18 m bija tikai 18.vietā. Jau otro reizi izpildīta arī olimpiskā kvalifikācijas norma. Sintas septītā vieta Latvijas vieglatlētu Pekinā ieņemto vietu rangā ir otrā labākā – aiz Lauras Ikaunieces-Admidiņas trešās vietas un bronzas medaļas.

Pārsteigums bija vācu šķēpa metējas Katrīnas Molitores pēdējā metienā izrautā uzvara ar sezonā labāko rezultātu 67,69 m.Tomēr vēl lielāks pārsteigums bija pasaules rekordistes Barboras Špotakovas (Čehija) neiekļūšana finālā – tikai 9.vieta ar rezultātu 60,08 m.Bez K.Molitores Sintu apsteidza arī vicečempione H.Ļju (Ķīna) – 66,13 m, bronzas medaļas laureāte S.Viljoena (DĀR) – 65,79 m, kā arī vēl divas vācietes – K.Obergfola – 64,61 m (4.v.) un K.Husonga – 62,48 m (6.v.), kā arī L.Li (Ķīna) – 64,10 m (5.v.).

Nākamais pasaules čempionāts 2017.gadā Londonā.