Vairāk nekā 1100 Latvijas skolēnu piedalījušies “Bērnu vieglatlētika” festivālos

LVS, 27/01/2020 12:00

Janvārī piecās Latvijas pilsētās norisinājās bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” festivāli, kuros kopumā piedalījās vairāk nekā 1100 bērnu no 60 Latvijas skolām. Festivālos Jelgavā, Daugavpilī, Valmierā, Saldū un Rīgā piedalījās Latvijas vispārizglītojošo skolu 2. un 3. klašu skolēni. Reģionālajos posmos četras komandas katrā klašu grupā izcīnīja ceļazīmi uz festivāla finālu, kas notiks 13. maijā Rīgā.

“Bērnu vieglatlētika” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dod iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīsta bērnu vispārējo fizisko attīstību. Šogad paplašinātā programmas izmantošana arī 3. klašu grupā un lielā bērnu un skolotāju interese apliecina, ka Latvijā “Bērnu vieglatlētikai” vēl ir izaugsmes iespējas.

LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs: “Esam veiksmīgi atklājuši Bērnu vieglatlētikas programmas otro sezonu. Turpinām attīstīties un šogad aicinājām piedalīties ne tikai 2. klašu, bet arī 3. klašu komandas. Redzam, ka skolēni ar interesei un aizrautību piedalās aktivitātēs. Novērtējam skolotāju ieinteresētību un iesaisti šīs programmas ietvaros.”

Uzņēmuma “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags: “Esam ļoti priecīgi, ka pasaulē atzītā programma “Bērnu vieglatlētika” veiksmīgi darbojas arī Latvijā jau otro gadu, un aizvien vairāk skolu iekļauj programmas aktivitātes un inventāru bērnu fiziskajā sagatavošanā. Skolotāju un arī pašu bērnu interese par jauno inventāru un vingrinājumiem aizvien pieaug, tāpēc ceram tikpat aktīvi turpināt programmas īstenošanu kopā ar LVS un LSFP, lai pēc iespējas lielākai daļai Latvijas bērnu sniegtu iespēju apgūt pareizus kustību pamatus un veicinātu veselīga dzīvesveida attīstību viņu dzīvēs.”

Par programmu:
Programmu “Bērnu vieglatlētika”, kuras ietvaros tiek rīkoti “Bērnu vieglatlētikas” festivāli, apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas virsmērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus. 2019. gadā, piedaloties vairāk nekā 650 skolēniem, noslēdzās programmas pirmā sezona. 2020. gadā, programmai paplašinoties, festivāla posmos kopā piedalījušies vairāk nekā 1100 Latvijas 2. un 3. klašu skolēni.