LU Sporta centra piedāvājums augsta līmeņa sportistiem: jo augstāki sasniegumi sportā, jo lielāka atlaide studijām LU

Rebeka Ozolniece, 18/06/2024 09:00

Latvijas Universitāte (turpmāk – LU) jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūt panākumu ne tikai sportā, bet arī studijās. Šogad pieteikšanās “Duālās karjeras” sporta stipendijai studiju maksas segšanai norisināsies no 1. jūlija līdz 28. jūlijam.

LU aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās LU.

“Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, ir pierādījis, ka ir jādomā vairākus soļus uz priekšu. Šobrīd jūtam, cik strauji mainās situācija pasaulē, tādēļ sportistiem aktīvi jādomā, kā turpmāk sevi realizēt. Izglītība veicina personības izaugsmi un pilnveido jauno sportistu. Duālā karjera pierāda arī to, ka sportisti grib un var iegūt augstāko izglītību paralēli turpinot trenēties. Studijās noder sportista mērķtiecīgums un gribasspēks, bet sportā noder studijās iegūtās analītiskās un dažkārt pat akadēmiskās zināšanas. Nereti ir zināmas situācijas, kad sabiedrībā populāri sportisti pēc karjeras beigām ir apjukuši, jo nonāk pie vairākiem svarīgiem jautājumiem – ko darīt, kā darīt un kā turpināt dzīvot. Lai šādas situācijas sportistu vidū mazinātu, Latvijas Universitāte dod unikālu iespēju apvienot divas lietas vienlaicīgi – sportista karjeru un studijas,” skaidro LU sporta centra direktors Uģis Bisenieks. “Daudzi jau esošie duālās karjeras veidotāji atzinuši, ka šāda iespēja – studēt un sportot vienlaikus – ir liels ieguvums un ir ļoti pateicīgi LU par šādu iespēju.”

Duālās karjeras atbalstu iespējams iegūt jeb kurā LU studiju programmā, kā arī visās studiju formās. Iespēja studēt arī kādā no trim sporta virziena studiju programmām – koledžas līmeņa studiju programma “Sporta treneris”, Bakalaura līmeņa studiju programma “Sports, tehnoloģijas un sabiedrības veselība” vai Maģistra līmeņa studiju programma “Sporta zinātne”.

Uzzini sīkāk par 2024./2025. gada pieteikšanos un sportista pieteikuma anketu meklē šeit.

Tiekamies studijās!

Kontakinformācija: rihards.parandjuks@lu.lv