Aizvadīti pēdējie starti Latvijas jubilejas simtajā čempionātā

Andris Staģis, Statistiķis, 04/10/2021 11:26

2. oktobrī Ogrē izcīnīti pēdējie divi čempiona tituli Latvijas jubilejas sacensibu kalendārā - Edgars Šumskis un Kamilla Vanadziņa.

Sestdien Ogrē tika noskaidroti 2021. gada Latvijas 100. čempionāta pēdējie divi uzvarētāji.Par Latvijas čempioniem krosā kļuva Edgars Šumskis (SK”Tērauds”), kurš visātrāk (25:41) veica astoņu kilometru distanci, kā arī Kamilla Vanadziņa (SS”Arkādija”) sešu kilometru distanci - 23:28.

Edgars Šumskis pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu. Pirms diviem gadiem krosā viņš bija otrais. Arī Kamilla Vanadziņa par čempioni krosā kļuva pirmo reizi, bet viņai ir jau četras čempiones zelta medaļas 1500 m skrējienā kā stadionā, tā telpās.

Latvijas 100. čempionāts aizsākās 11. jūnijā Lietuvas pilsētā Alitā ar 20 km soļojumu. Diemžēl pandēmijas ierobežojumu dēļ šogad izpalika sacensības telpās. 2021. gadā par Latvijas čempionātu medaļām cīnijās pieaugušie, juniori (U20) un jaunieši (U18, U16 un U14 vecuma grupās). Latvijas čempionu tituli tika izcīnīti kā disciplīnās stadionā (arī daudzcīņas un 10000 m soļošana), tā garajās distancēs ārpus stadiona (10km, pusmaratona, maratona, krosa skrējieni un 20 km soļošanā).

No 11. jūnija līdz 2. oktobrim visās vecuma grupās kopā noskaidroti Latvijas čempioni un godalgoto vietu ieguvēji 208 disciplīnās.