Latvijas vieglatlētu starti ārzemēs

Andris Staģis, Statistiķis, 17/09/2021 22:20

Madara Palameika - 63, 25 m !

Arī pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm Eiropas stadionos un skrējienu trasēs turpinās 2021. gada vieglatlētikas sezona. Aizvadītajā nedēļā vairāki Latvijas vieglatlēti sekmīgi startējuši Šveicē, Igaunijā, Lietuvā, Horvātijā, Vācijā un Itālijā.

9. septembrī ar „Weltklasse” sacensībām Cīrihē noslēdzās kārtējā, jau divpadsmitā WA „Dimanta līga”. Finālsacensībās startēja arī divi latviešu vieglatlēti. Veiksmīgāk – Līna Mūze. Viņa ar 60,18 m tālu metienu (vēl divos metienos pārsniedzot 60 metru robežu) ierindojās 5.vietā. Ar četros „Dimanta startos” iegūtajiem deviņiem punktiem Līna šķēpa metēju konkurencē ierindojās augstajā septītajā vietā. Uzvarētājai Barborai Špotakovai no Čehijas - 25 punkti.

Ne tik veiksmīgs bija Gata Čakša starts. Savainojuma dēļ veikts tikai viens – 68,67 m tālu metienu, kas viņam deva septīto vietu. Gatis kopvērtējumā ir septītais – ar 11 punktiem. Sezonas līderis Johannes Feters (Vācija) ir pirmais ar 31 punktu. Viens starts (Geitshedā) arī Patrikam Gailumam – viens punkts un 17. vieta.

11. septembrī tradicionālajā Tallinas pusmaratona skrējienā kā otrais finišēja Jānis Višķers – ar savu šosezon labāko rezultātu – 1:05:42. Turpat Tallinā maratona skrējienā kā piektais finišēja Raitis Jirgensons – 2.38:05.

Dienu vēlāk,12. septembrī, Viļņas pusmaratona skrējienā uzvarēja Dmitrijs Serjogins – 1.06:31.

Otrdien, 14. septembrī, ļoti veiksmīgs starts Zagrebā (Horvātija) – Borisa Hanžekoviča piemiņas sacensībās Madarai Palameikai. Vairāk nekā četrus gadus (kopš 2017.g. jūnija – 63,92 m) Madara nebija metusi šķēpu tālāk par 63 metriem.  Viņas visu sešu metienu sērija: 59.25 – x – 59,61 – 63,25 – 58.97 – 61,28). Tātad – uzvara ar rezultātu 63, 25 m.

Divkārt startējis arī Mareks Ārents. 7. septembrī Čiari pilsētā (Itālija) Mareks veica augstumu 5,53 m, iegūstot otro vietu. Savukārt 15. septembrī Desavā (Vācija) ļoti sliktos laika apstākļos viņš pārvarēja tikai 5,21 m augstumu un ierindojās septītajā vietā.

Piektdien, 17. septembrī Birštonā (Lietuva) notika tradicionālās soļotāju sacensības, kurās notika arī šogad pēdējais triju Baltijas valstu mačs (jeb čempionāts) -  soļošanā jauniešiem. Mūsu jaunie soļotāji piedalījās ar nepilnu komandu – tikai septiņu sportistu sastāvā. Tāpēc arī atbilstoši rezultāti komandu cīņā: 1. vieta Lietuvai – 48 p. ; 2. vieta Igaunijai – 38 p. un 3. vieta Latvijai - 24 p.Tomēr - individuālie rezultāti mūsējiem nebija peļami.

10000 m soļojumā junioriem uzvarēja Raivo Liniņš – 46:01,44. Šajā distancē jauniešiem otrais bija Emīls Spuriņš – 50:49,62, bet juniorēm – piektā Viktorija Krišāne – 1.03:43,32.

5000 m soļojumā jaunietēm 10. vietā Una Krūzmane – 34:46,46. Savukārt 3000 m soļojumā jaunietēm Brigita Mūrniece-Krišāne – otrā (16:30,50); Sofja Kirillova – sestā ( 17:27,37) un Kristīne Polukejeva – astotā (17:42,45).

Startēja arī divi veterāni. Modra Liepiņa bija pārākā 10000 m soļojumā – 49:49.59 un Normunds Ivzāns – 5000 m soļojumā – 27:03,85. Normunds soļoja arī divreiz garāku distanci, finišējot kā trešais – 43:33,34.

Saites uz fotogrāfijām no  Baltijas komandu soļošanas čempionāta:

XXXV A.Mikėno memorialo varžybos (Fotoreportažas) - kvitrina.lt · Prienų ir Birštono naujienų portalas

XXXV A.Mikėno memorialo varžybos. 10 km distancija ir apdovanojimai (Fotoreportažas) - kvitrina.lt · Prienų ir Birštono naujienų portalas