Puķīte un Kumpiņš izcīna uzvaras Latvijas čempionātā taku skrējienā

LVS, 07/10/2019 15:00
Godalgoto vietu ieguvējas Latvijas čempionātā taku skrējienā

Siguldā aizvadīts 2019. gada Latvijas čempionāts taku skrējienā, kur trešo reizi triumfēja Irita Puķīte, bet vīru konkurencē pirmo reizi uzvaras laurus plūca ultragaro distanču lietpratējs Ainārs Kumpiņš.

Latvijas čempionāts (LČ) taku skrējienā tāpat kā pērn risinājās Siguldas klanu maratona (SKM) 72,4 kilometru distancē ar 3150 augstummetru summu, kur trešo reizi uzvarēja Pasaules čempionātos vairākkārt Latvijas izlasē startējusī Irita Puķīte (9:10:25) no Salkrastiem. Sudraba un bronzas medaļas sadalīja Indra Muižniece (10:07:07) un Ieva Mauliņa (10:21:03).

Vīru konkurencē, lietum līstot dubļainajā trasē, uzvaras laurus plūca Zviedrijā mītošais un speciāli uz Latviju atlidojušais Ainārs Kumpiņš (7:16:02), kurš šogad skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā izcīnīja arī zelta medaļu LČ 100 kilometru skrējienā. Otro un trešo vietu sīvā konkurencē izcīnīja vēl divi taku skriešanas izlases dalībnieki Artūrs Vadzis (7:41:19) no Drustiem un Jānis Kūms (7:47:53), noslēdzot trijotni, kas spēja sacensības pabeigt ātrāk par astoņām stundām.

Četru apļu skrējienu Siguldas takās, kāpumos un noskrējienos pabeidza 61 no 106 startējušajiem dalībniekiem, kas ir mazāk par divām trešdaļām. Izstāšanās rūgtumu piedzīvoja arī pērnā gada medaļniece, 2016. gada uzvarētāja un Latvijas čempione maratonā Viviāna Veronika Kirilova, kā arī vēl citi taku skriešanas izlases pārstāvji un sacensību favorīti.