Latviešu skrējēju veiksmīgie starti Tallinā un Viļņā

Andris Staģis, Statistiķis, 12/09/2019 11:12
Jānis Višķers

Vasaras nogales un rudens mēneši aizvien ir bijuši pateicīgi veiksmīgiem startiem garajās distancēs. Arī aizvadītās nedēļas nogalē vairāki Latvijas skrējēji atzīstami startējuši tradicionālajos ielu skrējienos.

Tallinā Jānis Višķers pusmaratona skrējienā ierindojās augstajā piektajā vietā – aiz uzvarētāja Evansa Čeruiota (Kenija) – 1.00:29, vēl trim skrējējiem no Izraēlas, Burundi un mājinieka Romāna Fosti. Jāņa rezultāts – 1.04:56 ir otrais visu laiku labākais starp Latvijas skrējējiem. No Valērija Žolneroviča Latvijas rekorda (1.04:43 – 2011.g.) tas atpaliek tikai par 13 sekundēm. Tallinā ar jaunu personīgo rekordu 18. vietā finišēja Anastasija Geraseva – 1.27:15.

Savukārt Viļņā pusmaratona distancē kā pirmais ar jaunu personīgo rekordu – 1.05:13 finišēja Dmitrijs Serjogins. Viņa rezultāts ir piektais labākais Latvijas skrējēju visu laiku rangā. Jādomā, ka šāds rezultāts ir laba iestrāde pirms gaidāmā starta pasaules čempionātā Dohā.