Eiropas spēles Minskā

LVS, 26/06/2019 10:00
Iedzīšanas stafetes komanda Minskā

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā 25. jūnijā turpinājās Eiropas spēles. "Dinamo" stadionā notiekošajās "Dynamic New" vieglatlētikas sacensībās risinājās ceturtdaļfināli. Pirmajā ceturtdaļfinālā Latvijas izlase izcīnīja trešo vietu, bet pusfinālā iekļuva divas labākās – Itālija un Grieķija. Kopvērtējumā Latvijas komandai trīspadsmitā vieta.

Kā jau ziņots, "Dynamic New Athletics" pirmajā dienā notika kvalifikācijas mači, valsts rekordiste Madara Palameika izcīnīja bronzu šķēpmešanā, bet Latvijas izlase iekļuva šodienas ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfināla pirmajā mačā sacentās Grieķija, Itālija, Latvija, Polija, Slovākija un Šveice. Lai iekļūtu rītdienas pusfinālā, šodien valstij bija jātiek divniekā. Šoreiz individuālās medaļas netika dalītas.

100m vīriešu sprintā Elvijs Misāns finišēja pēc 11.01, dodot komandai divus punktus. 100m sieviešu sprintā Sindija Bukša uzrādīja 11.62 un ieguva otro vietu, sarūpējot komandai desmit punktus.

Sieviešu tāllēkšanā Lauma Grīva aizlēca 6.12m un izcīnīja uzvaru, sagādājot komandai 12 punktus. Kopvērtējuma līderes pēc pirmajām trijām disciplīnām: Grieķija (28), Latvija (28), Itālija (24), Slovākija (18), Šveice (16), Polija (16).

4x400m jauktajā skrējienā Latvijas četrinieks (Iļja PetrušenkoAustris KarpinskisMarija MedvedevaAnna Ševčenko) uzrādīja 3:31.83 un ierindojās piektajā pozīcijā.

Sieviešu šķēpmešanā Madara Palameika sasniedza 60.10m un ieguva pirmo vietu, savukārt komanda saņēma 12 punktus. Kopvērtējums: Grieķija (46), Latvija (40), Itālija (40), Slovākija (32), Šveice (26), Polija (26).

110m barjersprintā Kristaps Sietiņš nefinišēja un palika bez rezultāta. 100m barjersprintā Ilona Dramačonoka finišēja pēc 14.67 un bija ceturtā, komandai dodot sešus punktus.

Vīriešu augstlēkšanā Rihards Bremze sasniedza jaunu personīgo rekordu 2.12m un ieguva trešo vietu. Komandai tas deva astoņus punktus. Kopvērtējums: Grieķija (72), Itālija (62), Latvija (54), Šveice (50), Polija (47), Slovākija (47).

Punktus skaitīja tikai pirmajās astoņās disciplīnās. Pirms ceturtdaļfināla pēdējās disciplīnas (jauktā iedzīšanas stafete) punktu starpība tika pārvērsta sekundēs. Jauktajā iedzīšanas stafetē (800m+600m+400m+200m) jeb izšķirošajā cīņā mūsu četrinieks (Daniels BambalsLīga VelvereJānis LeitisGunta Vaičule) uzrādīja 4:29.28 un ieguva trešo vietu, piekāpjoties Itālijai (4:28.88) un Grieķijai (4:29.18). Tādējādi pirmajā ceturtdaļfinālā Latvija ierindojās trešajā vietā, savukārt kopvērtējumā - trīspadsmitajā vietā.