Latvijas skrējēju starti Horvātijā, Igaunijā un Britu salās

Andris Staģis, Statistiķis, 09/09/2018 17:55
Valērijs Žolnerovičs

Turpinās vieglatlētu starti dažādās Eiropas pilsētās, bet tagad jau biežāk sacenšas garo distanču skrējēji – arī Latvijas pārstāvji.

Svētdien divās Baltijas valstu galvaspilsētās – Tallinā un Viļņā notika tradicionālie maratona skrējieni. Tallinā veiksmīgi bija abi mūsu ātrākie pusmaratona skrējēji. Valērijs Žolnerovičs aiz uzvarētāja Tidreka Nurmi (1.03:27) un diviem kenijiešiem bija ceturtais ar šosezon labāko rezultātu Latvijā – 1.05:52. Nākamais – kā piektais finišēja Jānis Višķers – ar jaunu personīgo rekordu – 1.06:00.

Sestdien Ņūkāstla (Lielbritānija) notika tradicionālās „Great North City Games” sacensības. Mūsu labāka vidējo distanču skrējēja Līga Velvere tajās piedalījās reti sacensībās iekļautajā 500 m distancē. Līga finišēja kā ceturtā ar rezultātu 1:08,29.
Tiesa, šoreiz skrējiens nenotika stadionā, bet uz ielas (road).
Savulaik – pagājušā gadsimta 40. un 50. gados šajā distancē tika fiksēti arī republikas (tolaik Latvijas PSR) rekordi. Pēdējais ieraksts Latvijas rekordu hronikā ir 1:16,8. To 1954.gadā 7.septembrī Rīgā sasniedza Dzidra Levicka. Vēlāk daudzkārtēja Latvijas čempione un rekordiste, 1958.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas laureāte 800 m skrējienā. Tik daudz  no vēstures lappusēm.

Horvātijā notika Pasaules čempionāts 100 km skrējienā. Tajā piedalijās arī seši skrējēji no Latvijas – pa trim vīriem un trim dāmām. Vīriešiem visaugstāk rangā tika Normunds Laucis. Viņam 53.vieta ar rezultātu 7.48:08. 103.vietā Andris Dudels – 9.34:59 un 110.vietā Miķelis Vietnieks – 10.16:26. Visi trīs piedalījās arī komandu vērtējumā – 23.vieta (26 pilnu komandu konkurencē – ar trim 100 km veikušajiem skrējējiem). Piedalījās skrējēji no 38 valstīm. Uzvarēja Hideaki Jamauči (Japāna) – 6.28:05 un arī komandām – Japāna.

Sievietēm 66.vietā Vita Devjatņikova – 9.23:32; 80.vietā Sandra Brāle – 9.50:44 un 90.vietā Ieva Zirne – 10.30:08. Ātrākā bija Nikolina Šustiča (Horvātija) – 7.20:34. Komandām – Japāna. Savukārt Latvijas trio 22 komandu konkurencē ierindojās 20.vietā.