7.Starptautiskais Henrija Silova turnīrs augstlēkšanā (papildināts)

LVS, 27/11/2010 11:19
Bogdanoviča Valērija

Daugavpils, 26. - 27.novembris

Divas dienas 26. – 27.novembrī Daugavpils vieglatlētikas manēžā norisinājās Henrija Silova turnīrs augstlēkšanā. Šo pasākumu pagodināja ar savu klātbūtni Seulas olimpisko spēļu čempions, Pasaules čempions un divkārtējais pasaules vicečempions augstlēkšanā Genādijs Avdejenko (Baltkrievija), kurš pirms turnīra, seminārā ar savu pieredzi un zināšanām padalījās ar Latvijas sporta skolu treneriem.

Pirmajā dienā sacentās jaunie augstlēcēji no Latvijas, Baltkrievijas un Igaunijas, kopumā piedalījās 58 dalībnieki.
„B” grupas zēniem pārvarot latiņu 1,81m augstumā pirmo vietu izcīnīja Pēteris Lazdiņš , šajā pašā grupā meitenēm nepārspēta palika Meri Margot (Igaunija) 1,56m. „C” grupas meitenēm pirmo vietu izcīnīja Daugavpiliete Anastasija Karpekina (1,54m), zēniem ar rezultātu 1,42m uzvarēja Kārlis Stupāns no Preiļiem. Viss jaunākajā „D” grupā meitenēm pirmo vietu izcīnīja jūrmalniece Daniela Jevsejeva 1,18m, zēniem daugavpilietis Dmitrijs Meinarts (1,21m)

Šodien 27.novembrī , turnīra otrajā dienā sacentās jaunieši un elites grupas sportisti. Pirmo reizi Latvijā augstlēkšana notika mūzikas pavadībā, dalībnieki savus mēģinājumus pārvarēt latiņu veica sevis izvēlētajā mūzikas pavadībā. Turnīrā piedalījās Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas labākie augstlēcēji.

Sievietēm nepārspēta palika viešņa no Minskas (BLR), Genādija Avdejenko audzēkne Bogdanoviča Valērija (1,77 m), otro vietu izcīnīja Undīne Dindune no Ogres (1,74 m) un godalgoto vietu trijnieku noslēdza jūrmalniece Laura Ikauniece (1,66 m)

Vīriešu konkurencē ar rezultātu 2,15 m nepārspēts palika Raividas Stanis no Kauņas (LTU) , uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Normunds Pūpols (2,12 m) un Sergejs Galjašovs no Novopolockas (BLR) ar rezultātu 2,09 m izcīnīja trešo vietu.