Treneriem iespēja piedalīties semināru sērijā

Ieva Johansson, 22/07/2026 09:14

Latvijas Vieglatlētikas savienība aicina trenerus izmantot iespēju papildināt zināšanas un profesionālās prasmes, piedaloties European Athletics Coaching Summit Series 2026 semināru ciklā, ko organizē Eiropas Vieglatlētikas asociācija. Programma ietver vairākas augsta līmeņa konferences par dažādām vieglatlētikas disciplīnām.

Semināru cikls ir lieliska iespēja treneriem pilnveidot zināšanas, iepazīties ar jaunākajām tendencēm vieglatlētikā un apmainīties pieredzē ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm.

Latvijas Vieglatlētikas savienība, sekmējot treneru dalību, nodrošinās 400 eiro līdzfinansējumu vienam trenerim katrā no semināriem. 


Nākotnes čempionu attīstīšana (Development of Tomorrow's Champions)

Tēma: Pāreja no junioru uz pieaugušo sportu, talantu identificēšana un attīstīšana, sportistu ilgtermiņa attīstības stratēģijas, treneru darba metodoloģija ilgtspējīgas augstas veiktspējas nodrošināšanai.

Norises vieta: Luksemburga, Luksemburgas pilsēta

Datumi: 2026. gada 9.–11. oktobris

Kontaktpersonas: Lex Damit un Anne Reiser (formation@fla.lu)

Mājaslapa


Eiropas diska mešanas konference (European Discus Conference)

Tēma: Diska mešana un metienu disciplīnas kopumā.

Norises vieta: Tallina, Igaunija

Datumi: 2026. gada 6.- 8. novembris

Kontaktpersona: Hans Üürike (hans@globalthrowing.com)

Mājaslapa


Horizontālie lēcieni un sprints (Horizontal Sprint and Jumps)

Tematika: Tāllēkšana, trīssoļlēkšana, 100 m un 200 m sprints.

Norises vieta: Malme, Zviedrija

Datumi: 2026. gada 20.–22. novembris

Kontaktpersona: Lisa Rogö (lisa.rogo@friidrott.se)

Mājaslapa


Izturības akadēmija (Endurance Academy)

Kross, izturības sportistu sagatavošana, treniņu plānošana un periodizācija, slodzes kontrole, fizioloģiskie un biomehāniskie aspekti, atjaunošanās, kā arī mūsdienīgas pieejas augstas klases skrējēju ilgtermiņa attīstībā un snieguma pilnveidošanā.

Norises vieta: Serbijas Vieglatlētikas manēža, Belgrada, Serbija

Datumi: 2026. gada 20.–22. novembris

Kontaktpersona: Marko Vasic (info@endurance-academy.com)

Mājaslapa


Šķēpa mešanas konference (Javelin Conference)

Šķēpa mešana, medicīniskais nodrošinājums vieglatlētikas sacensībās un uztura bagātinātāju lietošana sportā.

Norises vieta: Domažlice, Čehija

Datumi: 2026. gada 13.–14. novembris

Kontaktpersona: David Sekerák (dsekerak@atletika.cz)

Mājaslapa


Lai pretendētu uz līdzfinansējumu, treneri aicināti aizpildīt pieteikuma anketu līdz 27. jūlijam šeit

Visi semināri notiks angļu valodā.

Jautājumu gadījumā sazināties ar LVS Sporta direktori Ievu Misāni : 26421115, ieva.misane@athletics.lv