Pasaules skolēnu čempionātā krosā Latvijai sestā vieta

LVS, 18/04/2014 12:08

No 30.marta līdz 4.aprīlim Izraēlā norisinājās Pasaules skolēnu čempionāts krosā. 280 dalībnieki no 18 valstīm, 1996.-1999.g.dz. jaunieši un jaunietes startēja divās distancēs (3330m jaunietēm un 5050m jauniešiem).

Starp jaunietēm no Latvijas komandas vislabāk nostartēja Simona Alise Salmiņa (Līvānu BJSS), kura izcīnīja 20.vietu - 13min. 52sek., Anna Svetlova (Preiļu novada BJSS) finišēja 24.vietā - 14min. 21sek., Anitai Smanei (Ilūkstes novada SS) 28.vieta ar rezultātu 14min. 35sek., komandā startēja arī Jekaterina Kulago (Rīgas SS "Arkādija") 29.vieta - 14min. 41sek., Livija Grantiņa (Liepājas sporta skola) 33.vieta - 15min. 18sek. un Jana Fedotovska (Aizkraukles sporta skola) 34.vieta - 15min. 27sek. Komandu vērtējumā uzvarēja Austrālijas izlases skrējējas, otrajā vietā - Turcijas komanda, treša vieta Izraēlas izlases komandai, Latvijas jaunietēm 6.vieta.

Jauniešiem sekojošie rezultāti: Helvijs Francs Dāvids (Limbažu un Salacgrīvas sporta skola) 23.vieta - 17min. 33sek., Kristaps Kļava (Talsu novada SS) 25.vieta - 17min. 49sek., Edijs Teiermanis (Ventspils novada BJSS) 26.vieta - 17min. 59sek., Ruslans Smolonskis (Bauskas novada BJSS) 29.vieta - 18min. 01sek. Ilūkstes novada Sporta skolas audzēknis Aleksejs Mališevs finišēja 34.vietā ar rezultātu 19min. 05sek., Mārtiņam Dāboliņam no Jēkabpils sporta skolas 40.vieta - 19min. 52sek. Kopvertējumā jauniešiem uzvarēja Turcijas komanda, otro vietu izcīnīja Austrālijas krosisti, trešajā vietā Beļgijas jaunieši. Latvijas jauniešu komanda izcīnīja 6.vietu.

Ceļojums uz Pasaules čempionātu aizsākās 29. marta rītā pa maršrutu Jelgava-Viļņa-Kijeva-Telaviva-Tiberia. Telavivas skaistajā lidostā latviešus sagaidīja čempionāta rīkotāji sēdinot komandu lielo komfortablā autobusā, lai vestu uz apmēšanas vietu Tiberiju. Ceļa garums no Telavivas līdz Tiberijai sastāda 150 km.

Starptautiskā Skolu sporta federācija (ISF) krosa sacensības rīko reizi divos gados, nākošās sacensības notiks 2016.gadā Budapeštā (Ungārija).