Grabuste iekļūst finālā, Ārents izcīna 11. vietu Eiropas čempionātā telpās

LVS, 06/03/2015 13:23

Čehijas galvaspilsētā Prāgā turpinās Eiropas čempionāts telpās vieglatlētikā. Šodien kvalifikācijas sacensībās uz starta dodas 8 mūsējie. Latvijas vadošā tāllēcēja Aiga Grabuste uzrādīja 6.57m un kā sestā labākā iekļuva fināla astoņniekā. Valsts labākais kārtslēcējs Mareks Ārents pārvarēja 5.60m augstu latiņu, taču ar to bija par maz, lai tiktu finālā.

Tāllēkšanas kvalifikācijā Aiga Grabuste pirmajā mēģinājumā sasniedza vien 5.95m atzīmi, bet otrajā piegājienā viņa uzrādīja 6.51m, kas joprojām nedeva vietu fināla astoņniekā. Pēdējā mēģinājumā mūsu sportiste aizlēca 6.57 metru tālumā un kvalificējās fināla astoņniekam. Kā jau ziņots, pirms šīm sacensībām sezonas rangā no mūsējiem augstāko vietu ieņēma tieši Grabuste - 6.82m ir 4. labākais rezultāts Eiropā.

Kārtslēkšanas sektorā Mareks Ārents kvalifikāciju sāka ar diviem sekmīgiem piegājieniem (5.25 un 5.45m), bet tad divreiz nesekmīgi centās iekarot 5.60m augstumu. Likās, ka nāksies vien samierināties ar 5.45, taču pēdējā mēģinājumā mūsu sportists tomēr apspēlēja 5.60m latiņu! Tas ir atkārtots personiskais rekords telps. Turpinājumā latvietis nesekmīgi centās pārlēkt 5.70m. Līdz ar to Mareks Ārents nekvalificējās finālam un finišēja 11. vietā, kas ir labs sportista sasniegums.

Tikmēr kārtslēcējs Kārlis Pujāts vispirms pārvarēja 5.05m, bet tad bija nesekmīgs cīņā ar 5.25. Līdz ar to mūsu atlēts ierindojās 18. pozīcijā starp 24 dalībniekiem.

400m skrējiena kvalifikācijas sacensībās Jānis Baltušs finišēja pēc 48.82 sekundēm un ierindojās vien 30. vietā starp 33 dalībniekiem. Starp 40 kvalifikācijas dalībniekiem 800 metru skrējienā Pauls Ārents, Kristaps Valters, Renārs Stepiņš uzrādīja attiecīgi 1:50.62, 1:50.94,1:51.20.

Mūsu labākā augstlēcēja Madara Onužāne ar 1.77m kvalifikācijā ierindojās 21. vietā starp 22 atlētēm.