Eskilstūnā sācies Eiropas junioru čempionāts

LVS, 16/07/2015 19:08
Latvijas U20 čempione 100m skrējienā - Sindija Bukša

Ceturtdien Zviedrijas pilsētā Eskilstūnā sākās XXIII Eiropas čempionāts jaunāko junioru (U-20 – dz.1996.g. un 1997.g.) vecuma grupā. Jau pirmajā dienā startēja Latvijas vieglatlētu delegācijas lielākā daļa – astoņi no vienpadsmit.

Diemžēl visiem tas arī bija pēdējais starts čempionātā. Augstākā vieta – piecpadsmitā. Tiesa – Sindija Bukša vēl skries arī 200 m un Anete Veinberga - lēks tālumā.

Jā, tieši Sindijas Bukšas starts 100 m skrējienā bija nedaudz intriģējošs. Savā priekšskrējienā, vienīgajā no pieciem, kurā pūta spēcīgs pavējš (+3,6 m/sek.) Sindija finišēja kā piektā ar rezultātu 11,93 sek. Ja šis spēcīgais ceļavējš „atņēma” teicamu personisko rekordu, tad „dāvāja” iespēju startēt pusfinālā, kurā S.Bukša iekļuva ar 21.rezultātu. Pusfinālā nelielā pretvējā viņa finišēja pēc 12,06 sek.,kas tad arī ir jauns personīskais rekords, ierindojoties 17.vietā.

Trīssoļlēkšanā Anete Veinberga arī uzlaboja personisko rekordu – 11,95 m, bet ierindojās pēdējā, 20.vietā. Mārtiņš Sulainis pārvarēja augstumu 2,05 m (šīsvasaras labākais rezultāts, ziemā – pat 2,16 m) un arī palika 20.vietā.

Tikai nedaudz no saviem personiskajiem rekordiem atpalika abi mūsu šķēpa metēji – Jāzeps Groza ( 67,69 m – 15.v.) un Artūrs Meirēns ( 66,68 m -19.v.). Lai iekļūtu finālistu ducī, šķēps bija jāmet vismaz 70 metrus tālu. Eskilstūna to veica 11 šķēpraiži.

Kristers Kalniņš 400 m veica 49,20 sek.(šovasar skrējis 48,71) un palika 25.vietā. Edgars Berķis 6 kg lodi (šovasar iespējis pat 17,73 m) aizgrūda vien 15,96 m un ierindojās 23.vietā. Diska metēja Sandija Balande-Balode palika bez rezultāta.