Prokopčuka ceturtā Jokohamas maratonā

LVS, 18/11/2012 10:44
Jeļena Prokopčuka

Latvijas rekordiste maratonā, Jeļena Prokopčuka svētdien Japānas pilsētā Jokohamā izcīnīja ceturto vietu Jokohamas sieviešu maratonā, distanci veicot divās stundās, 26 minūtēs un 55 sekundēs.

Novembra sākumā Prokopčuka bija ieplānojusi startēt Ņujorkas maratonā, kur savulaik divreiz bija triumfējusi, tomēr viesuļvētras Sendija dēļ sacensības tika atceltas. Tā vietā Prokopčuka un vēl vairākas skrējējas, kuras bija iecerējušas skriet Ņujorkā, izvēlējās Jokohamas sieviešu maratonu.

Pusotru mēnesi pirms Ņujorkas Prokopčuka apliecināja, ka ir lieliskā sportiskā formā, Anglijas "Great North Run" pusmaratonu noskrienot ātrāk par Latvijas rekordu - 1:08:09. Tiesa, tas netika atzīts, jo distancē augstumu starpība pārsniegusi IAAF noteikumos pieļaujamo normu.

Starp Jokohamas maratona dalībniecēm Latvijas pārstāvei bija viens no labākajiem personiskajiem rekordiem, turklāt jau pieminētais skrējiens Anglijā apliecināja, ka Prokopčuka varētu skriet tuvu personiskajam rekordam (2:22:56, Osaka 2005). Tomēr galvenās favorītes statusu pārliecinoši apliecināja kenijiete Lidija Čeromeja (personiskais rekords – 2:21:30), kura jau pēc 14.kilometra atrāvās no konkurentēm un finišu sasniedza lepnā vientulībā, uzrādot rezultātu 2:23:07.

Pārējās dalībnieces distances lielāko daļu veica kopā un sāka izretoties tikai pie 40.kilometru atzīmes. Otro vietu izcīnīja japāniete Mizuho Nasukava, trešo ieņēma portugāliete Marisa Bariosa, kurai Jeļena Prokopčuka zaudēja vien četras sekundes. Latvijas skrējējas rezultāts – 2:26:55. Šosezon šis bija otrais Prokopčukas maratons – pavasarī Londonā viņa ar nedaudz pieticīgāku rezultātu (2:27:04) izcīnīja desmito vietu.