Gatis Kristians Romānovs un Modra Liepiņa Latvijas čempioni jaunajā - pusmaratona distancē.
Sestdien Lietuvā jau 52.gadskārtu notika tradicionālais soļotāju starptautiskais festivāls “Alytus 2026”.Tajā piedalījās arī Latvijas soļotāji, lai izcīnītu Latvijas čempionāta medaļas jaunajā – pusmaratona distancē. Tā ir tikai par 1 km un 97,5 m garāka par līdzšinējo 20 km distanci. Līdz ar to arī jauni rekordi un sasniegumi. Jaunā – maratona ( 42,195 km) distance arī 35 km un 50 km vietā.
Uz Alitu cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām bija devušies arī četri mūsu soļotāji. Nestartējot mūsu šobrīd labākajam soļotājam Raivo Saulgriezim, pirmo reizi Latvijas čempiona godā Gatis Kristians Romanovs. Soļojumā viņam 11.vieta ar rezultātu 1.55:29, jeb par divām sekundēm ātrāk , nekā viņš iespēja pirms mēneša Dudincē. Oficiāli – arī jauns Latvijas rekords. Vieta zemāk, jeb Latvijas čempionāta sudraba medaļa Markusam Mičulim – 1.57:47. Bronzas medaļa mūsu soļošanas vecmeistaram, joprojām Latvijas rekordistam divu stundu, 50000 m un 100 km distancēs Modrim Liepiņam – 2.10:47. Uzvarēja Mikola Ruščaks no Ukrainas – 1.26:16.
Arī sievietēm uzvarēja Ukrainas soļotāja Ludmila Oļjanovska – 1.34:18. Latvijas čempiones gods Modra dzīvesbiedrei Modrai Liepiņai – 1.53:29. Piektā vieta, Latvijas pirmrekords un jau 17.Latvijas čempiones zelta medaļa,
Triju kilometru soļojumā veterānēm uzvarēja Vita Ormane – 17:31.
Andris Staģis