Sestdien, 1. augustā, Rīgā, BTA Daugavas stadionā, norisināsies Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā, kurā par uzvaru komandu ieskaitē sacentīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālās izlases.
Baltijas komandu čempionāts ir viena no nozīmīgākajām vieglatlētikas sacensībām Baltijas valstīs, pulcējot spēcīgākos pieaugušo grupas sportistus no visām trim valstīm. Katra valsts katrā disciplīnā būs pārstāvēta ar diviem vīriešiem un divām sievietēm, savukārt jauktajās stafetēs startēs viena komanda no katras valsts.
Sacensību programmā iekļautas visas galvenās vieglatlētikas disciplīnas – sprinta, vidējo un garo distanču skrējieni, barjerskrējieni, 3000 m šķēršļu skrējiens, 5000 m soļošana, augstlēkšana, kārtslēkšana, tāllēkšana, trīssoļlēkšana, lodes grūšana, diska, vesera un šķēpa mešana, kā arī 4×100 m un 4×400 m jauktās stafetes.
Komandu ieskaitē katrs starts būs īpaši nozīmīgs – katrā disciplīnā sportisti cīnīsies ne tikai par individuālajām godalgām, bet arī par punktiem savas valsts kopvērtējumam. Uzvaru izcīnīs komanda, kas divu sacensību stundu laikā būs sakrājusi visvairāk punktu visās disciplīnās.
Sacensību programma sāksies ar atklāšanas ceremoniju plkst. 13.00, pēc kuras visas dienas garumā skatītāji varēs sekot līdzi aizraujošām cīņām stadionā un sektoros. Dienas noslēgumā paredzētas abas jauktās stafetes, kas tradicionāli kļūst par vienu no emocionālākajiem sacensību brīžiem.
Latvijas Vieglatlētikas savienība aicina visus vieglatlētikas līdzjutējus apmeklēt Baltijas komandu čempionātu BTA Daugavas stadionā un atbalstīt Latvijas izlasi cīņā par uzvaru komandu ieskaitē. Tiem, kuri nevarēs būt klātienē, būs iespēja sekot līdzi sacensību tiešraidei Latvijas Vieglatlētikas savienības kanālos. Sacensības norisinās ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.